reklama

Terrano Fauna: do Trnavy opäť zamieria milovníci exotiky

Stredná odborná škola poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Trnave, ktorú tí starší skôr poznajú ako „trnavskú PTŠku“, pokračuje aj na jeseň v nastúpenom trende premeny školy. Skôr tradičné poľnohospodárske odbory postupne nahrádzajú pre študentov atraktívnejšie – napríklad tento školský rok sa môžu záujemcovia vzdelávať v študijnom odborne Kynológia. V príprave je taktiež atraktívny odbor Chovateľstvo cudzokrajných zvierat.

Netradičným miláčikom sa študenti venujú v chovateľskom krúžku školy, ktorý pracuje viac ako 10 rokov. Myšlienka zorganizovať svoje vlastné chovateľské podujatie zarezonovala medzi študentami pri návštevách podobných podujatí doma i v zahraničí. Od myšlienky k realizácii nebolo ďaleko, organizácie sa ujal Mgr. Martin Broniš a so skupinou študentov-chovateteľov pripravujú dvakrát ročne akvaristicko-teraristickú burzu TERRANO FAUNA Trnava, ktorá je jedným z najlepších chovateľských podujatí na Slovensku.

Na jeseň tohto roku bude škola bude hostiteľom tejto predajnej výstavy (či predajnej burzy) už šiesty raz. V sobotu 15. októbra 2011 sa tu stretnú chovatelia a obdivovatelia exotickej živej prírody, akváriových a teráriových zvierat, kaktusov či sukulentov nielen zo Slovenska ale aj zahraničia.

„Jarné podujatia navštívilo viac ako 1 500 návštevníkov, čo naozaj prekonalo naše očakávania a, samozrejme, aj príjemne prekvapilo. Aj v októbri očakávame bohatú účasť, vzhľadom na široký sortiment v ponuke vystavovateľov a predajcov,“ verí v úspech jesennej burzy organizátor akcie Mgr. Martin Broniš.

Aj Slovensko má už teraristiku na známkach. Maximkarta vydaná v októbri 2009 zobrazuje Salamandru škvrnitú (Salamandra salamandra)

TERRANO FAUNA Trnava ponúkne aj tentoraz bohatý sprievodný program, ktorý ju týmto v rámci Slovenska robí jedinečnou. Opätovne odznejú odborné prednášky na akvaristické a teraristické témy autorom MVDr. Jána Šišku (RVPS Trnava), Dr. Michaela Košťála (JBL Nemecko) a Štefana Čambala (Levice). Pripravené sú divácky atraktívne súťaže laboratórnych myší a obrovských švábov so značkovými teraristickými potrebami a krmivom pre víťazov. Samozrejmosťou sú desiatky vystavovateľov, chovateľov a predajcov jašterov, hadov, obojživelníkov, pavúkov, ako aj zástupcov vodného sveta – akváriových rybičiek, rakov a krevetiek. Domáci a zahraniční hostia ponúknu i široký sortiment chovateľského príslušenstva od akvárií a terárií až po umelé rastliny. Tie živé nebudú samozrejme chýbať taktiež – kaktusy, sukulenty, či skalničky vám predstavia s odbornými radami členovia Klubu kaktusárov a sukulentárov ISLAYA Trnava.

Jednu z prednášok vhodne doplní filatelistická výstava s motívmi teraristiky. Reprodukcie známok z celého sveta s netradičnými živočíchmi zaujmú nielen malých návštevníkov, ale iste aj ich rodičov.

Unikátnym nielen v rámci regiónu, ale i Slovenska bude tentoraz (po jarnom krste detskej akva-teraristickej maľovanky) vydanie pohľadníc s akvaristickou, teraristickou a prehistorickou tematikou.

„Pri tejto príležitosti bude vydaná i pečiatka prvého dňa, ktorá sa môže stať nielen zberateľskou záležitosťou, ale znovu naučí v dnešnej digitálnej dobe posielať pohľadnice,“ vyjadruje svoje presvedčenie M. Broniš.

Na stretnutie s viac či menej tradičnými ale najmä exotickými druhmi zvierat ste pozvaní v sobotu 15. októbra 2011. Kompletný program s podrobnými informáciami, fotogalériou či prebiehajúcimi súťažami je možné nájsť na oficiálnej stránke burzy TERRANO FAUNA Trnava – www.terranofauna.eu.

ČASOVÝ HARMONOGRAM JESENNÉHO PODUJATIA

Odborné prednášky (miestnosť 12)
10.00 hod. Teraristika a zberateľská vášeň (Štefan Čambal, Levice)
10.20 hod. Terárium ako zrkadlo prírody (Dr. Michael Košťál, JBL Nemecko)
10.40 hod. CITES legislatíva v chove zvierat

Puma v okolí Trnavy, mýtus alebo skutočnosť? (MVDr. Ján Šiška, Trnava)

Veterinárna poradňa
Od 10.00 hod. MVDr. Andrej Broz, Zvieracia klinika plus Trnava

Preteky švábov a myší (predsálie)
9.00-10.45 hod. prezentácia na súťaže
11.00 hod. začiatok súťaží laboratórnych myší a obrovských švábov

Maľovanie na tvár (predsálie)
9.00-14.00 hod. Ing. Mária Behílová, Trnava

Tematická výstava (predsálie)
9.00-14.00 hod. Tematická výstava Vivaristika vo filatélii a numizmatike

Prezentácia jedinečných pohľadníc s príležitostnou pečiatkou (miestnosť 13)
9.00-14.00 hod. Prvé vydanie limitovanej série pohľadníc s námetmi akvaristiky, teraristiky a prehistórie; predaj originálnych detských akva a tera omaľovánok

Plagát:

Ulož ako PDF
Napísal 8. októbra 2011 14:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.