reklama

Galéria ukazuje tváre Povstania na veľkoplošných fotkách v Promenáde

Pri príležitosti 70. výročia Slovenského národného povstania (SNP), v čase jeho blížiacich sa osláv, nechala Galéria Jána Koniarka v Trnave na časti obvodového múru nainštalovať veľkoformátové fotografie, ktoré sú súčasťou projektu Oni My fotografa Šymona Klimana.

Všetko pod kurátorskou záštitou filozofa umenia Fedora Blaščáka. Prvá časť projektu bola vystavená v apríli v Synagóge – Centre súčasného umenia.

Z výstavných priestorov do verejných sa tak dostali príbehy a tváre hlavných aktérov Povstania, ich spomienky a to najdôležitejšie, čo chceli vo vzťahu k SNP pre nás povedať.

Pre tých, ktorí sme ho nezažili.

3partizani-galeria
Diváci majú možnosť vidieť spolu 23 veľkoplošných fotografií partizánov a členov povstaleckej armády. Vytvorené defilé má na dĺžku presne 40 metrov.

Výstava aj aktuálny výlep fotografií (od 1.8.2014) sú súčasťou projektu Alfréd Wetzler a partizáni, ktorý pripravilo občianske združenie Publikum.sk v spolupráci s Galériou Jána Koniarka, združením SVK a s finančnou podporou mesta Trnava.

Hlavná časť projektu sa uskutočnila ešte v apríli – popri výstave ho tvorili projekcie dokumentárnych filmov, diskusie a prednášky historikov zo Slovenskej akadémie vied.

Autor: Šymon Kliman
Umiestnenie: Galéria Jána Koniarka v Trnave, múr Kopplovej vily (stena zo strany Bernolákovho sadu), Zelený kríček 3, Trnava

Ďalšie fotografie:
1partizani-galeria

2partizani-galeria

4partizani-galeria

4partizani-galeria-pano
Pre zväčšenie kliknite na obrázok

Ulož ako PDF
Napísal 27. augusta 2014 12:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Galéria Jána Koniarka, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Galéria ukazuje tváre Povstania na veľkoplošných fotkách v Promenáde”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.