reklama

Galéria myslí aj na deti. Počas prázdnin pripravila zaujímavé aktivity

Galéria Jána Koniarka v Trnave pripravila v rámci celoročného projektu ART LABORATÓRIUM 2015 program pre prázdninujúce deti a mládež pod názvom Leto v galérii.

Ambíciou je efektívne saturovať voľný čas detí a mládeže v čase, kedy majú prázdniny.

V jednotlivých etapách ide o prípravu adekvátnych tvorivých výtvarných a vzdelávacích programov v spolupráci so študentmi Pedagogickej fakulty Katedry pedagogiky výtvarného umenia Trnavskej univerzity.

Tvorivé výtvarné aktivity a animačné hry budú v Galérii Jána Koniarka prebiehať od 1. do 31. júla 2015, v pracovných dňoch okrem pondelka od 9.30 do 11.30 hodiny.

leto-gjk

Aktivity budú v prípade priaznivého počasia situované na nádvorí Kopplovej vily.

Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

Udalost nájdete aj na Facebooku, link tu.

Názov podujatia: Leto v galérii
Miesto konania: Galéria Jána Koniarka v Trnave, Kopplova vila, Zelený kríček 3
Termín konania: 1.7.2015 – 31.7.2015
Vstupné: 1 €

Program letných tvorivých dielní 2015 v GJK:

1. Týždeň : 1.7. – 3.7. 2015
Obludné portréty

Inšpiráciou k tejto téme je stála expozícia Galéria portrétov. Deti sa oboznámia s vývojom portrétovania a na vlastnej koži si vyskúšajú niektoré techniky pri portrétovaní. Neminie ich ani autoportrét a pokus o zobrazenie celebrít technikami koláže, frotáže, resp. rôznymi kombinovanými médiami.

2. Týždeň : 7.7. – 10.7. 2015
Príbehy v obrazoch

V druhom týždni deti spoznajú ďalšiu stálu expozíciu Klenoty domova. Počas štyroch dní budú prezentovaní štyria autori a ich diela (Edmund Gwerk, Martin Benka, Janko Alexy, Eugen Nevan). Ku každému dielu je pripravená iná technika (batika, „land artová koláž“,atď).

3. Týždeň : 14.7. – 17.7. 2015
Bol raz jeden Jano. Jano Koniarek.

Pri tejto téme si deti vyskúšajú rôzne sochárske techniky. Je zahrnutá tvorba objektov, sôch, reliéfov z alternatívnych materiálov (kartón, alobal, mydlo,atď.) Deti sa samozrejme oboznámia aj s tvorbou Jána Koniarka.

4. Týždeň : 21.7. – 24.7. 2015
Čo je v galérii, to sa počíta.

Téma zahŕňa aktuálnu výstavu manželov Kubinských. K ich vystaveným dielam sú pre deti pripravené rôzne parafrázy a alternatívy tvorby.

5. Týždeň : 28.7. – 31.7. 2015
Predtrienálové plagáty

K pripravovanému podujatiu Trienále plagátu Trnava 2015 si deti v predstihu vytvoria vlastné návrhy na plagáty. Témy aj techniky sú kombinované, zamerané na hravú a netradičnú formu dizajnu.

Ulož ako PDF
Napísal 27. júna 2015 22:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Galéria Jána Koniarka, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.