reklama

Leto v galérii ponúkne deťom počas júla tvorivé prázdninové aktivity

Galéria Jána Koniarka v Trnave pripravila v rámci celoročného projektu ART LABORATÓRIUM 2016 program pre prázdninujúce deti a mládež pod názvom Leto v galérii.

Ambíciou je efektívne saturovať voľný čas detí a mládeže v čase, kedy majú prázdniny. V jednotlivých etapách ide o prípravu adekvátnych tvorivých výtvarných a vzdelávacích programov v spolupráci so študentmi Pedagogickej fakulty Katedry pedagogiky výtvarného umenia Trnavskej univerzity.

Tvorivé výtvarné aktivity a animačné hry budú v Galérii Jána Koniarka prebiehať od 6. júla do 29.júla 2016 v utorok až piatok v čase od 9:30 do 11:30 hod.

V prípade priaznivého počasia na nádvorí Kopplovej vily, v prípade nepriaznivého počasia v priestoroch klUbu 3.

leto-v-gjk-2016-PLAGAT

Program letných tvorivých dielní 2016:

Ideou tohtoročného projektu je oboznámiť deti s výtvarnou tvorbou odlišných kultúr. V každom týždni sa zameriame na inú časť sveta. Afrika, Európa, Amerika a Ázia bude deťom predstavená z pohľadu tradičnej ľudovej tvorby, ale aj z pohľadu nových prístupov k umeleckým prejavom.

1. Týždeň : 6.7. – 8.7. 2016 Afrika V prvom týždni venovanom Africkému kontinentu sa deti zoznámia s výtvarnými technikami ako rytie hieroglyfov do sadrových dosiek, maľbou do papierového gobelínu a výrobou afrických masiek.

2. Týždeň : 12.7. – 15.7. 2016 Európa
Druhý týždeň je zameraný na Európu, bude obsahovať kombináciu koláží, maľbu, ale aj sochárske a textilné techniky.

3. Týždeň : 19.7. – 22.7. 2016
Amerika
Tretí týždeň sa bude niesť v Americkom duchu. Budeme vyrábať najrôznejšie druhy Brazílskych operencov, ale takisto aj indiánske šperky a ozdoby.

4. Týždeň : 26.7. – 29.7. 2016 Ázia
Posledný týždeň venujeme umeniu Ázie. Naučíme sa vyrábať ručný papier, povieme si čo to o kaligrafii a inšpirujeme sa ornamentmi a maľbou s Henou.

Rozlúčka s Letom v galérii je naplánovaná na 29.7.2016.

Pre deti je pripravený hudobný workshop spojený s výrobou hudobných nástrojov a vernisážou detských prác, ktoré vznikli počas tvorivého leta.

INFO:

Názov podujatia: Leto v galérii
Miesto konania: Galéria Jána Koniarka v Trnave, Kopplova vila, Zelený kríček 3
Termín konania: 6.7.2016 – 29.7.2016
Vstupné: 1 €

Udalosť nájdete na FB, link tu.

Ulož ako PDF
Napísal 23. júna 2016 22:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.