reklama

Spomienkové oslavy na 75. výročie Slovenského národného povstania budú prebiehať na viacerých miestach

V roku 2019 si pripomíname 75. výročie Slovenského národného povstania. V našom regióne sa SNP spája predovšetkým s Trnavskou posádkou, ktorá 30. augusta 1944 ako jediná zo západného Slovenska odišla do povstania.

Pri tejto príležitosti Trnavský samosprávny kraj, Mesto Trnava, Západoslovenské múzeum v Trnave, Trnavské osvetové stredisko a Klub vojenskej histórie Trnavská posádka pripravili viacero podujatí.

– 28. augusta o 19,00 hod. sa uskutoční premiéra divadelnej hry MATKY na motívy rovnomenného románu súčasného slovenského prozaika Pavla Rankova

– 29. augusta o 19,00 hod. bude v záhrade Západoslovenského múzea v Trnave založený VOJENSKÝ HISTORICKÝ TÁBOR, ktorý bude pre verejnosť prístupný 30. augusta (od 9,00 do 20,00 hod.) a 31.8.2019 (od 9,00 do 12,00 hod.)

– 30. augusta počas celého dňa budú prebiehať v centre mesta DOBOVÉ ŠTYLIZOVANÉ UKÁŽKY z pouličných akcií v prevedení klubov vojenskej histórie

– 30. augusta o 10,00 hod. sa uskutoční PIETNA SPOMIENKA pri Pamätníku SNP

– 30. augusta o 17,00 hod. sa uskutoční v Západoslovenskom múzeu v Trnave vernisáž výstavy PADLI, ABY SME MY ŽILI – Trnavská posádka a odboj na západnom Slovensku a uvedenie publikácie TRNAVA A SNP – protifašistický odboj v Trnavskom kraji.

– 30. augusta o 18,30 hod. – sa uskutoční od Západoslovenského múzea v Trnave ODCHOD TRNAVSKEJ POSÁDKY DO POVSTANIA a následne príchod nemeckých jednotiek do Trnavy.

Ulož ako PDF
Napísal 21. augusta 2019 8:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Spomienkové oslavy na 75. výročie Slovenského národného povstania budú prebiehať na viacerých miestach”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.