reklama

Vo štvrtok si v Trnave pripomenieme 70. výročie SNP, vydali aj poštový lístok a pečiatku

V rámci osláv 70. výročia SNP v Trnave vydal Slovenský zväz protifašistických bojovníkov, oblastná organizácia Trnava poštový lístok a z iniciatívy Klubu filatelistov Tirnavia príležitostnú poštovú pečiatku.

Poštový lístok môžu záujemcovia získať na krajských oslavách, ktoré sa uskutočnia vo štvrtok 28. augusta 2014 o 10.00 hod. pri Pamätníku SNP na Univerzitnom nám. v Trnave.

pamatnik-snp
Pamätník SNP na Univerzitnom námestí

Poštová pečiatka sa bude používať 28. augusta a nasledujúcich sedem dní na pošte Trnava 1 na Trojičnom námestí, informovala Emília Díteová z Oblastného výboru Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Trnave.

Príležitostná poštová pečiatka zobrazuje portréty veliteľov trnavskej povstaleckej posádky Andreja Benku-Rybára a Karola Fraňu.

Autorom výtvarného návrhu pečiatky je Štefan Zachar.

Bojov v Slovenskom národnom povstaní sa 30. augusta 1944 pripojila aj početná trnavská posádka, ako jediná zo západu Slovenska.

V Trnave bolo zmobilizovaných približne 3000 vojakov, záložníkov a dobrovoľníkov z radov obyvateľov.

Podľa historikov veľmi dobe organizovaní a odvážni trnavskí bojovníci zaznamenali úspechy najmä v bojoch proti elitnej nemeckej jednotke Schill.

Odchod trnavskej posádky do Povstania si Trnavčania pripomenuli vlani v priestoroch Káčerovho majera.

Ulož ako PDF
Napísal 27. augusta 2014 7:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.