reklama

800. výročie prvej zmienky o Trnave si pripomenieme aj vďaka novej pamätnej minci. Kúpiť sa dá 24 hodín denne

Vkusnú spomienku v podobe pamätnej mince z leštenej mosadze si môžu odniesť z Trnavy návštevníci mesta vďaka novému mincovému automatu. Prístroj na vydávanie mincí je od štvrtka 21. apríla umiestnený v centre Trnavy na Trojičnom námestí.

Mince s priemerom 30 mm a hrúbkou 2 mm sú záujemcom k dispozícii 24 hodín denne a 7 dní v týždni. Inštaláciu automatu a výrobu mincí zabezpečila trnavská spoločnosť Mediaflash v spolupráci s internetovým portálom trnava-live.sk.
Plne automatizovaný a jednoducho ovládateľný prístroj vydá mincu po vhodení hotovosti v hodnote 2 eurá.

Automat ponúka základné informácie v piatich jazykoch

Na lícnej strane je vyobrazená mestská veža a letopočet 1574. Práve vtedy sa murársky majster Jakub zaviazal starostovi Jurajovi Schleglovi, že v Trnave postaví a aj dokončí novú vežu. Tá patrí dodnes medzi hlavné dominanty Trnavy.
Na rube mince je vyrazený mestský erb. V hornej časti sa nachádza nápis 1211 TRNAVA 2011, spodnú časť lemuje titul Prvá písomná zmienka.

Detailný pohľad na líce a rub mince

Práve v roku 2011 si pripomína mesto Trnava 800. výročie prvej písomnej zmienky. „Myslíme si, že pamätné mince budú vkusnou a hodnotnou pozornosťou, ktorou bude mesto Trnava obdarovávať hostí, návštevy a ľudí pri mnohých príležitostiach. Vydanie pamätnej mince prichádza v čase, kedy si  pripomíname okrúhle výročie prvej písomnej zmienky o našom meste a doplní tak mozaiku viacerých pripravovaných podujatí,“ poznamenal vedúci kancelárie primátora mesta Trnava Pavol Tomašovič.

Podľa Ivana Novotného z agentúry Mediaflash, stojaceho za projektom pamätnej mince, v budúcnosti sa uvažuje o sprevádzkovaní niekoľkých ďalších automatov. „Chceme situovať mincové automaty na miestach, ktoré vyhľadávajú najmä turisti. Pre návštevníkov mesta bude aj takáto vkusná maličkosť iste peknou a hodnotnou spomienkou na návšetvu našej Trnavy. Samozrejme, dúfame, že o mincu prejavia záujem nielen zberatelia, ale aj bežní Trnavčania – lokálpatrioti a ľudia z okolia,“ vyslovil sa I. Novotný.

Prvý zákazník: pán Ďuso bol so „zámenou“ dvojeruovky za pamätnú mincu spokojný

Automat na pamätné mince nájdete pod Domom kultúry na Trojičnom námestí, vedľa vchodu do kaviarne. Prístroj prijíma kovové mince v hodnote 50 centov, 1 a 2 eurá.

Ulož ako PDF
Napísal 23. apríla 2011 2:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “800. výročie prvej zmienky o Trnave si pripomenieme aj vďaka novej pamätnej minci. Kúpiť sa dá 24 hodín denne”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.