reklama

800. výročie prvej zmienky o Trnave si pripomenieme aj vďaka novej pamätnej minci. Kúpiť sa dá 24 hodín denne

Vkusnú spomienku v podobe pamätnej mince z leštenej mosadze si môžu odniesť z Trnavy návštevníci mesta vďaka novému mincovému automatu. Prístroj na vydávanie mincí je od štvrtka 21. apríla umiestnený v centre Trnavy na Trojičnom námestí.

Mince s priemerom 30 mm a hrúbkou 2 mm sú záujemcom k dispozícii 24 hodín denne a 7 dní v týždni. Inštaláciu automatu a výrobu mincí zabezpečila trnavská spoločnosť Mediaflash v spolupráci s internetovým portálom trnava-live.sk.
Plne automatizovaný a jednoducho ovládateľný prístroj vydá mincu po vhodení hotovosti v hodnote 2 eurá.

Automat ponúka základné informácie v piatich jazykoch

Na lícnej strane je vyobrazená mestská veža a letopočet 1574. Práve vtedy sa murársky majster Jakub zaviazal starostovi Jurajovi Schleglovi, že v Trnave postaví a aj dokončí novú vežu. Tá patrí dodnes medzi hlavné dominanty Trnavy.
Na rube mince je vyrazený mestský erb. V hornej časti sa nachádza nápis 1211 TRNAVA 2011, spodnú časť lemuje titul Prvá písomná zmienka.

Detailný pohľad na líce a rub mince

Práve v roku 2011 si pripomína mesto Trnava 800. výročie prvej písomnej zmienky. „Myslíme si, že pamätné mince budú vkusnou a hodnotnou pozornosťou, ktorou bude mesto Trnava obdarovávať hostí, návštevy a ľudí pri mnohých príležitostiach. Vydanie pamätnej mince prichádza v čase, kedy si  pripomíname okrúhle výročie prvej písomnej zmienky o našom meste a doplní tak mozaiku viacerých pripravovaných podujatí,“ poznamenal vedúci kancelárie primátora mesta Trnava Pavol Tomašovič.

Podľa Ivana Novotného z agentúry Mediaflash, stojaceho za projektom pamätnej mince, v budúcnosti sa uvažuje o sprevádzkovaní niekoľkých ďalších automatov. „Chceme situovať mincové automaty na miestach, ktoré vyhľadávajú najmä turisti. Pre návštevníkov mesta bude aj takáto vkusná maličkosť iste peknou a hodnotnou spomienkou na návšetvu našej Trnavy. Samozrejme, dúfame, že o mincu prejavia záujem nielen zberatelia, ale aj bežní Trnavčania – lokálpatrioti a ľudia z okolia,“ vyslovil sa I. Novotný.

Prvý zákazník: pán Ďuso bol so „zámenou“ dvojeruovky za pamätnú mincu spokojný

Automat na pamätné mince nájdete pod Domom kultúry na Trojičnom námestí, vedľa vchodu do kaviarne. Prístroj prijíma kovové mince v hodnote 50 centov, 1 a 2 eurá.

Ulož ako PDF
Napísal 23. apríla 2011 2:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “800. výročie prvej zmienky o Trnave si pripomenieme aj vďaka novej pamätnej minci. Kúpiť sa dá 24 hodín denne”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.