reklama

Sagan v Trnave napriek únave hýril vtipom a zabicykloval si aj so zamestnancami PSA

Viditeľne unavený pricestoval rovno z posledných pretekov v Japonsku cez Viedeň do Trnavy jeden z najpopulárnejších svetových športovcov Peter Sagan.

Vyčerpanie z náročného cestovania a zmien časových pásiem neskrýval ani pred novinármi na tlačovej besede v priestoroch trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroën.

„Ak by som náhodou dostal mikrospánok, prosím, ospravedlňte ma,“ zavtipkoval si na začiatku tlačovky.

Vysvetlil, že za posledných približne desať dní bol jeho organizmus vystavený náročným zmenám časových pásiem. „Po dovolenke v Mexiku a USA som sa presunul na víkendové kritérium do Japonska, dnes som doma na Slovensku,“ opísal.

Napriek únave ochotne odpovedal na otázky novinárov, absolvoval obed s predstaviteľmi koncernu PSA a zvládol aj propagačné bicyklovanie so zamestnancami po výrobnej hale a areáli fabriky.

sagan-1
Peter Sagan na pôde trnavskej automobilky

Peter Sagan je už dva roky ambasádorom francúzskeho koncernu PSA. Do Trnavy zavítal pri príležitosti výroby jubilejného modelu Citroën C3 Picasso s poradovým číslom 400-tisíc, ktoré spoločne s generálnym riaditeľom automobilky Rémim Girardonom a generálnym riaditeľom značiek Peugeot, Citroën a DS slávnostne pokrstili farebnými konfetami.

„Model C3 Picasso sa vyrába už šesť rokov len v trnavském závode. Sme hrdí, že Peter pred dvoma rokmi prijal našu ponuku a stal sa ambasádorom Citroënu vo svete. Tomuto partnerstvu sa veľmi tešíme. Zároveň ďakujeme Petrovi za skvelú reprezentáciu, úspechy a držíme palce v novej sezóne aj ďalšej kariére,“ skonštatovali spoločne Matúš Paľa a Rémi Girardon.

sagan-picasso
Symbolický krst C3 Picasso s poradovým číslom 400 000…

sagan-psa
… a spoločná jazda so zamestancami

FOTO: PSA PSA Peugeot Citroën Slovakia

Skončenú sezónu, poslednú v drese taliansko-americkej stajne Cannondale, nehodnotil Peter Sagana príliš optimisticky.

„Nemôže byť každý rok rovnako úspešný, nie som úplne spokojný. Tento rok patril k tým horším, ale pozerám sa dopredu a verím, že ďalšia sezóne bude vydarenejšia,“ vravel.

Posledné preteky v zelenom tímovom drese, na ktorý si za päť rokov už zvykli fanúšikovia po celom svete, vymení od 1. januára 2015 za nové farby Tinkoff-Saxo.

„Začíname spoločným sústredením v Afrike, vyštveráme sa na horu Kilimandžáro. Už sa na to teším, bližšie sa tam zoznámim s celým tímom. Bude to zaujímavá skúsenosť. Čo sa týka mojich úloh, očakávam, že budem jedným z lídrov na jarných klasikách a tím bude chcieť odo mňa aj obhajobu zeleného dresu na Tour de France. Viac sa dozviem po konzultáciách, ktoré ma iba čakajú,“ naznačil.

Ako poznamenal, jeho svet nie je len bicykel, rád sa povozí aj autom. „Jazda autom je jednoduchšia, najmä do kopca,“ pousmial sa a poďakoval za podporu, ktorá sa mu dostáva od značky Citroën.

sagan-2
Peter Sagan odpovedá na novinárske otázky

Ulož ako PDF
Napísal 27. októbra 2014 13:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Sagan v Trnave napriek únave hýril vtipom a zabicykloval si aj so zamestnancami PSA”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.