reklama

Trnavčan Ľuboš Malovec bude jazdiť v novej cyklistickej akadémii Petra Sagana

Odchovanec trnavskej cyklistiky Ľuboš Malovec dostal pozvánku zlepšovať svoje jazdecké schopnosti v novom medzinárodnom projekte Cycling Academy pod záštitou Petra Sagana.

Projekt slávnostne predstavili v Jeruzaleme za osobnej účasti ambasadora Petra Sagana a členov tímu.

Mladí talentovaní jazdci budú členmi novovzniknutého tímu a okrem profesionálnej podpory získajú aj exkluzívnu možnosť zúčastňovať sa tréningov s Petrom Saganom, rovnako tak letného tréningového kempu. Do nového projektu sú zapojení štyria Izraelci, štyria Poliaci a dvaja Slováci.

V tíme bude pôsobiť spolu s Ľubošom Malovcom aj ďalší Slovák a tímový kolega z Dukly Trenčín Trek Mário Daško.

ca-malovec
Nádeje Saganovej akadémie. Malovec na snímke piaty sprava

Foto: Facebook Peter Sagan

Malovec športovo rástol od mládežníckych kategórií pod vedením trénera Bohuša Kujoviča v Olympiku Trnava. V posledných dvoch sezónach pôsobil v profesionálnom celku Dukla Trenčín Trek.

„Akadémia je zameraná na mladých jazdcov. Máme príležitosť dostať sa do vyšších kategórií a jazdiť v profesionálnych tímoch. Šanca je dosť vysoká, ale, samozrejme, treba dosahovať dobré výsledky,“ komentoval Ľuboš Malovec priamo z Izraela.

Za projektom stojí dlhoročný Saganov agent Giovanni Lombardi a bývalý profesionálny cyklista Ran Margaliot. Tím bude registrovaný v Izraeli, centrála však bude umiestnená v strednej Európe, možno aj na Slovensku.

S ponukou zaradiť sa do tímu Cycling Academy prišiel za Ľubošom Malovcom jeho terajší tréner a bývalý skvelý slovenský pretekár Ján Valach.

„Prišiel s návrhom, ktorý som nemohol odmietnuť,“ hodnotí. Talentovaní jazdci budú mať vynikajúce podmienky pre svoj ďalší rozvoj. Či už v podobe špičkovej techniky alebo skúsených manažérov a realizačného tímu.

Prvé preteky v novom drese môže absolvovať Malovec v Argentíne, ale nominácia zatiaľ nie je známa.

„Mám z toho všetkého veľmi dobrý pocit. Sme všetko mladí chalani, verím, že vzájomne sa budeme ťahať k lepším výsledkom,“ dodal nádejný odchovanec trnavskej cyklistiky, stojac na prahu nových a veľmi zaujímavých športových zážitkov.

„Je to skvelý projekt pre mladých cyklistov, ktorí si budú môcť merať sily na niektorých podujatiach aj s cyklistami z Pro Tour, trebárs už v januári v Argentíne na Tour de San Luis, kde som posledné roky rovnako jazdil. Som rád, že v tíme sú už aj dvaja nádejní slovenskí pretekári Ľuboš Malovec a Mário Daško, ktorí doposiaľ boli členmi Dukly Trenčín Trek. Verím, že ich budú nasledovať aj ďalší talentovaní jazdci spod Tatier a slovenská základňa sa bude len a len rozrástať,“ vyhlásil na svojom profile Peter Sagan.

Sezóna 2014 bola pre 20-ročného Trnavčana úspešná. Získal titul majstra Slovenska v pretekoch jednotlivcov do 23 rokov, v časovke skončil druhý.

Na juniorských majstrovstvách sveta v roku 2012 obsadil 22. priečku, do cieľa v holandskom Valkenburgu prišiel v čelnej skupine len pár sekúnd za víťazom.

ca-sag-team
Peter Sagan s mladým tímom. Ľuboš na snímke tretí vpravo v hornom rade

ca-sag-1

ca-sag-3

Foto: Facebook Peter Sagan

Ulož ako PDF
Napísal 26. novembra 2014 9:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.