reklama

Stretnutie s Mikulášom na radnici bude tento rok dobrodružné

Prípravy na návštevu Mikuláša v Trnave, ktorá sa má uskutočniť 5. decembra v západnom krídle radnice, nečakane skomplikoval nepríjemný incident. Diabolskí kukláči prepadli a uväznili členov anjelského organizačného štábu v radničnom žalári.

Jedinú nádej na svoje oslobodenie z moci pekelnej teraz vkladajú anjelici do rúk trnavských detí.

Podľa informácií od nášho dvojitého agenta, ktorý sa v uplynulých mesiacoch infiltroval do Pekelne tajnej informačnej služby, dôvodom na tento čin je hanebná žiarlivosť čertov na veľký úspech a popularitu, ktorej sa tešili anjeli medzi deťmi počas minuloročnej návštevy Mikuláša.

mikulas-plag
Mikuláš strávi na radnici celý deň, večer rozsvieti stromček na pešej zóne

Čerti si uvedomujú, že hrubo podcenili význam tejto udalosti, keď sa najpopulárnejšie osobnosti pekelné rozhodli odmietnuť účasť v Trnave kvôli konkurzu na hlavnú úlohu v opere Antonína Dvořáka Čert a Káča a na stretnutie s trnavskými deťmi poslali takmer neznámych čertíkov – začiatočníkov.

Tento rok však prišli do Trnavy elitní pekelníci, ktorí už na radnici uskladňujú mimoriadne zásoby uhlia, cibule a zemiakov pre neposlušné deti. Ako uviedol náš tajný dvojitý agent, pekelná delegácia, ktorá má na svedomí aj uväznenie anjelov, je riadená a financovaná kanceláriou samotného Lucifera.

Na trnavské deti teda čaká neľahká úloha. Oslobodenie anjelov im skomplikuje skutočnosť, že čerti uschovali kľúče od žalára na pekelne neznáme miesto. Deti budú musieť čertovsky rozmýšľať, aby ich prekabátili a uhádli, kde kľúče ležia.

Ani tento incident však neprerušil prípravy na návštevu Mikuláša v Trnave. Zajatiu sa vyhli anjelici, ktorí práve v špeciálnych mikulášskych sadoch na južnej pologuli ukončujú zber mandarínok (bez kôstok) pre dobré deti.

V anjelskej radničnej kuchyni už vonia čokoláda, a varešiek sa namiesto anjelov ujali veveričky s kuchárskymi čiapkami, ktoré do nej usilovne lúskajú búrske a lieskové oriešky. Zarezervované je už aj miesto na zaparkovanie mikulášskych saní v zóne A.

Srdečne pozývame na veselé stretnutie s Mikulášom všetky trnavské deti, ktoré sa neboja čertov a trúfajú si oslobodiť anjelikov z väzenia. Sladká odmena za dobrý skutok ich iste neminie. V dopoludňajších hodinách už ohlásili svoju účasť škôlkari a žiačikovia základných škôl.

Z kapacitných dôvodov sú stretnutia s Mikulášom rozvrhnuté na šesť vstupov každých dvadsať minút od 15.20 až do 17. hodiny.

Rodičia smelých bojovníkov za slobodu anjelov, ktorí chcú prísť popoludní po 15. hodine, sa môžu ohlásiť na telefónnom čísle 0915 991 561.

O 18. hodine Mikuláš rozsvieti vianočný stromček z balkóna radnice a o 18.30 sa začne program pre deti na Trojičnom námestí.

(Tlačová správa mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 27. novembra 2014 9:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Stretnutie s Mikulášom na radnici bude tento rok dobrodružné”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.