reklama

Cyklokrosová sezóna vyvrcholí v Trnave slovenským šampionátom

Športový areál trnavskej Slávie bude v sobotu 13. decembra 2014 dejiskom národného šampionátu v cyklokrose.

Organizátorom jedného z najväčších podujatí svojho druhu na Slovensku je CK Olympik Trnava – jediý trnavský klub, ktorý sa venuje výchove mladých cyklistov.

„Ako prví sa o 11. hodine na štart postavia žiaci, žiačky a kadetky. Víťazov týchto kategórií budeme poznať po 20 minútach intenzívnej jazdy. Od 11.30 budú pokračovať preteky duelom kadetov, žien a junioriek, ktorí svoje výkony predvedú počas 30 minút. Po nich bude od 12.15 pokračovať kategória juniorov a masters A aj B, ktorí na trati zotrvajú 40 minút. Najočakávanejším bude súboj elitných kategórií mužov – U23 a Elite. Nového majstra Slovenska spoznáme po hodine pretekov,“ priblížil priebeh majstrovstiev riaditeľ podujatia Bohuslav Kujovič z CK Olympik.

cyklokros-trnava2012

Ilustračné foto

Odmenení budú nielen víťazi jednotlivých kategórií, ale aj prítomní diváci vďaka bohatej tombole. Jeden z nich odíde na úplne novom horskom bicykli nemeckej značky GHOST, ktorý venuje Cyklocentrum PLUS so sídlom na Námesti J. Herdu.

Okrem toho fanúšikovia cyklistiky môžu vyhrať napríklad vetruodolnú cyklistickú vestu, kvalitné rukavice, športové ponožky, iontové nápoje, doplnky na bicykel, ale napríklad aj poukážky do kaderníctva, na kozmetiku, poukážku na husacie hody a knihy o Trnave, priblížila mediálna zástupkyňa usporiadajúceho CK Olympik Trnava a členka organizačného tímu Katarína Ďurková.

Trnavské preteky sľubujú na prírodnom okruhu na Slávii tvrdé boje nielen o titul majstra Slovenska. V hre sú aj body do seriálu Slovenského pohára a najmä miestenky na majstrovstvá sveta.

„Komisia cyklokrosu s radosťou pridelila organizovanie majstrovstiev Slovenska organizátorom v Trnave okolo Bohuša Kujoviča. Ten so svojou partiou už roky dokazuje, že je najagilnejším cyklokrosovým organizátorom, keď každoročne organizuje dve kolá Slovenského pohára v Borovej a v Trnave. V tejto sezóne k nim navyše pridal ďalšie v Skýcove. Je to teda náš tradičný a dlhoročný organizátor, po prvýkrát však usporiada aj majstrovstvá Slovenska. Veríme, že rýchly a divácky atraktívny okruh v Trnave, ktorý leží veľmi blízko centra mesta, priláka množstvo divákov nielen z Trnavy, ale i celého Slovenska a na záver sezóny zažijeme tuhé boje o tituly vo všetkých kategóriách na špičkovom podujatí a predovšetkým v búrlivej belgickej atmosfére,“ zhodnotil očakávania Martin Fraňo zo Slovenského zväzu cyklistiky pre stránku cxsvk.sk.

Plagát:
MSR-cyklokrosTT

Ulož ako PDF
Napísal 12. decembra 2014 7:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.