reklama

Modrý štvrtok s prvým slovenským bluesmanom Jánom Liteckým-Švedom

V poradí už deviatym pokračovaním projektu Trnavskej hudobnej spoločnosti a trnavskej bluesovej skupiny Second Band je štvrtkový večer v Music a Café v Trnave nazvaný príznačne – Modrý štvrtok – Blue Thursday.

Večer plný hudby je vždy viazaný na prizvaného hosťa – zväčša autora – ktorý sa predstaví v hlavnom, hodinovom bloku v doprovode so sprievodnou skupinou, s ktorou predtým nikdy nekoncertoval.

Tentoktát, na svoje prvé narodeniny projektu Modrých štvrtkov skupina Second Band prizvala takmer symbolicky – prezidenta Slovenskej bluesovej spoločnosti – Jána Liteckého-Švedu.

Ján Litecký-Šveda je právom považovaný za prvého slovenského bluesmana a priekopníka blues na Slovensku. Je skladateľom, spevákom a gitaristom.


Ján Litecký-Šveda a Veteráni zo Salon Doré
Foto: Blues Moods

Vo svojom hudobnom vývoji šiel presne opačným smerom ako šiel vývoj blues, aby nakoniec zakotvil vo východzom bode, kde táto hudba vznikala – v mississippskej delte.

Od roku 1991 vedie skupinu Víťazný traktor. V súčasnosti sa venuje hudobnému projektu Vlčie mlieko, kde sú členmi aj jeho deti, ako aj hudobnému projektu Veteráni zo Salon Doré, ktorý Trnavčania mali možnosť vidieť a počuť v roku 2014 na trnavskom medzinárodnom hudobnom festivale Blues Moods.

Ján Litecký-Šveda má vydané štyri sólové albumy a je zaradený v niekoľkých kompilačných albumoch. Má za sebou účinkovanie na významných európskych festivaloch ako aj v Čechách a na Slovensku.

Hudobný večer Modrý štvrtok s Jánom Liteckým-Švedom sa uskutoční 9. februára 2017 v trnavskom Music a Café klube (City Aréna) so začiatkom o 20.00 h. Vstup na podujatie je voľný.

Ulož ako PDF
Napísal 31. januára 2017 8:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.