reklama

Wimbledonská víťazka Jana Novotná trénovala opäť v trnavskom TC Empire

Wimbledonská šampiónka dvojhry z roku 1998 a členka Medzinárodnej tenisovej siene slávy Jana Novotná opäť poctila Trnavu svojou návštevou. Jana Novotná (46) sa objavila v klube aj so svojou zverenkyňou Barborou Krejčíkovou, s ktorou spolupracuje od marca 2014.

Talentovaná tenistka sa počas tohto obdobia posunula o dvesto priečok vyššie v rebríčku WTA. S členkou EMPIRE Tennis Academy Darjou Kasatkinou (trénovala pod dohľadom Vladimíra Pláteníka) i ďalšou členkou nášho klubu Lenkou Juríkovou odohrala niekoľko tréningov. Jana Novotná po jednom z nich odpovedala na otázky klubového webu tcempire.sk.

novotna
Jana Novotná počas tréningu s Barborou Krejčíkovou

Foto: TC Empire / Ivan Kopčáni

Aký je dôvod vašej návštevy v klube TC EMPIRE Trnava?

– Keď sme tu boli v máji na turnaji EMPIRE Slovak Open, zoznámili sme sa s manažérom Otom Majbom a celým tunajším prostredím. Veľmi sa nám tu páčilo. Kontakty sme si udržali a privítali sme pozvanie pred začiatkom novej sezóny. S Barborou sme prišli na tri dni. Podmienky sú ideálne, keďže v hale je nový povrch, ktorý je aj na Australian Open.

S kým absolvovala Barbora sparingy?

– S Darjou Kasatkinovou, čo je veľmi solídny sparing. Chceme sa dostať už v tej tréningovej príprave ďalej, práve preto sme tu. Kasatkinová je síce mladšia, ale veľmi šikovná a talentovaná hráčka, ktorá je víťazkou juniorského Roland Garros. Barbora by si mala precvičiť gemy, ktoré ju od budúceho týždňa čakajú v zápasoch českej extraligy.

Prišli ste sem z Brna?

– Áno, tam máme základňu a trénujeme. Ale nie je to ideálne, pretože keď máme s kým hrať, nemáme správny povrch alebo keď máme správny povrch, nemáme s kým hrať. Hľadali sme niečo pod jednou strechou ako to je v Trnave.

Po extralige cestujete do Austrálie?

– Áno, teraz skúsi hrať kvalifikáciu turnajov v Aucklande a Hobarte a potom kvalifikáciu grandslamového Australian Open.

Prídete opäť trénovať aj do Trnavy?

– Neviem, či na prípravu, pretože keď je hráčka okolo 160. miesta, program sa dáva dokopy veľmi ťažko. Záleží to aj od toho, na aký turnaj sa dostane. Ale veľmi radi by sme sa sem vrátili na už stotisícový ženský turnaj, ktorý bude v máji.

Ste spokojná s Barboriným progresom v hre a rebríčku?

– Určite, ale mohlo to byť aj lepšie. Je ešte limitovaná tým, že si dokončuje gymnázium. Budúci rok bude maturovať, čiže ešte nemôže byť oddaná na sto percent tenisu. Je už vyspelejšia, ako bola na začiatku roka. Nazberala skúsenosti aj v zápasoch, či už to boli vyhrané alebo prehrané. Nový rok už začne ako skúsenejšia hráčka.

Dohodli ste sa na pokračovaní spolupráce?

– Dohovorili sme sa, že spoluprácu predĺžime o ďalšiu sezónu. Keď budem hovoriť za seba, som spokojná, s tým ako sa to vyvíjalo a rada by som pokračovala. Bára má obrovský potenciál a chceli by sme sa dostať v budúcej sezóne do prvej stovky.

Kto je Jana Novotná

Bývalá česká profesionálna tenistka. Aktívne hrala v rokoch 1987 – 1999. Počas svojej kariéry vyhrala 24 turnajov WTA v dvojhre a 76 turnajov vo štvorhre.

Trikrát (1993, 1997, 1998) bojovala vo finále Wimbledonu, svoje posledné finále vyhrala. V roku 1995 vyhrala Turnaj majsteriek v New Yorku.

Najvyššou pozíciou v rebríčku WTA bolo 2. miesto v roku 1997. Vo štvorhre bola v roku 1990 svetovou jednotkou.

Kariéru ukončila v roku 1999. Od roku 2005 je členkou Medzinárodnej tenisovej siene slávy.

Ulož ako PDF
Napísal 16. decembra 2014 8:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.