reklama

Po cestách jazdí stále príliš veľa opitých vodičov a cyklistov

Sadnúť si za volant a šoférovať pod vplyvom alkoholu je vrcholne nezodpovedné a arogantné. Aj napriek hrozbe vysokých trestov polícia pravidelne zastavuje na cestách opitých vodičov.

Kým v decembri 2014 namerali policajti alkohol za volantom 55 vodičom v Trnavskom kraji, v priebehu druhého januárového týždňa tohto roka zistili policajti takmer identické číslo ako bolo za celý mesiac, upozornila hovorkyňa krajskej polície Mária Linkešová.

Alkohol v krvi namerali za sedem dní až 57 vodičom, z nich viac ako tri desiatky jazdili na bicykli. Takmer polovicu cyklistov polícia odhalila v okrese Trnava.

policia

Ilustračné foto

„Polícia pripomína vodičom a cyklistom, že okrem sankcií, ktoré im hrozia za jazdu pod vplyvom alkoholu, vystavujú nielen seba ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky vážnemu riziku,“ pripomína Linkešová a pokračuje: „Zvlášť v zimnom období je potrebné, aby vodič dokázal včas a správne odhadnúť situáciu na cestách. Alkohol a nesprávna manipulácia s volantom na zasneženej a primrznutej ceste robí z auta zbraň, ktorá môže spôsobiť fatálne následky na nevinných ľuďoch.“

Polícia apeluje na všetkých vodičov, aby pristupovali zodpovednejšie a ani pod jednom „poháriku“ si nesadali za volant.

Svojím konaním idete príkladom nielen ostatným ale aj svojim deťom, budúcim vodičom.

Ulož ako PDF
Napísal 14. januára 2015 19:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.