reklama

Lávka pri poliklinike je vystavená slnku a vetru. Mesto tam chce dostať zeleň

Trnavská samospráva plánuje dostať na lávku pre peších a cyklistov pri poliklinike zeleň.

Projekt má za cieľ znížiť dopady slnečného žiarenia a silného vetra, ktoré v tomto hojne využívanom priestore prechádzajúcim znepríjemňuje presun.

Predbežne sa uvažuje s osadením zelene v kvetináčoch po celej dĺžke lávky, pribudnúť by mali aj popínavé rastliny umiestnené na nových oporných bodoch a pod lávkou majú vysadiť nové stromy.

lavka
Lávka pre peších a cyklistov sa má zazelenať

„Ide o o intenzívne využívaný komunikačný mestský priestor, ktorý je z hľadiska projektu Mestá odolné na dopady zmeny klímy – trnavská inšpirácia rizikový nielen pre zraniteľné skupiny chorých, starých a malé deti. Lávka je celodenne vystavená slnečnému žiareniu a vo veterných obdobiach aj otvorenému severnému a severozápadnému prudkému prúdeniu vzduchu,“ vysvetľuje mesto dôvody, pre ktoré plánuje investovať do „ozelenenia“ lávky z tohtoročného rozpočtu približne 50-tisíc eur.

Predmetom projektu má byť rozmiestnenie tieniacich prvkov na trase lávky – na samotnom telese sa uvažuje s umiestnením oporných bodov pre popínavé rastliny, pod lávkou sa uvažuje s výsadbou rýchlorastúcich stromov pre skoré dosiahnutie priaznivejšieho mikroklimatického efektu.

Ulož ako PDF
Napísal 16. januára 2015 9:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Lávka pri poliklinike je vystavená slnku a vetru. Mesto tam chce dostať zeleň”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.