reklama

Lávka pri poliklinike je vystavená slnku a vetru. Mesto tam chce dostať zeleň

Trnavská samospráva plánuje dostať na lávku pre peších a cyklistov pri poliklinike zeleň.

Projekt má za cieľ znížiť dopady slnečného žiarenia a silného vetra, ktoré v tomto hojne využívanom priestore prechádzajúcim znepríjemňuje presun.

Predbežne sa uvažuje s osadením zelene v kvetináčoch po celej dĺžke lávky, pribudnúť by mali aj popínavé rastliny umiestnené na nových oporných bodoch a pod lávkou majú vysadiť nové stromy.

lavka
Lávka pre peších a cyklistov sa má zazelenať

“Ide o o intenzívne využívaný komunikačný mestský priestor, ktorý je z hľadiska projektu Mestá odolné na dopady zmeny klímy – trnavská inšpirácia rizikový nielen pre zraniteľné skupiny chorých, starých a malé deti. Lávka je celodenne vystavená slnečnému žiareniu a vo veterných obdobiach aj otvorenému severnému a severozápadnému prudkému prúdeniu vzduchu,” vysvetľuje mesto dôvody, pre ktoré plánuje investovať do “ozelenenia” lávky z tohtoročného rozpočtu približne 50-tisíc eur.

Predmetom projektu má byť rozmiestnenie tieniacich prvkov na trase lávky – na samotnom telese sa uvažuje s umiestnením oporných bodov pre popínavé rastliny, pod lávkou sa uvažuje s výsadbou rýchlorastúcich stromov pre skoré dosiahnutie priaznivejšieho mikroklimatického efektu.

Ulož ako PDF
Napísal 16. januára 2015 9:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

13 komentárov pre “Lávka pri poliklinike je vystavená slnku a vetru. Mesto tam chce dostať zeleň”

 1. 1
  ach says:

  Tomu nerozumiem, najprv pred pár rokmi lávku rozšírili, lebo bola úzka a teraj ju zúžia kvetinačmi a naviac každý deň tadiaľ bude premávať medzi pacientami polikliniky akési polievacie autíčko.

 2. 2
  Stano says:

  Prečo so slnkom súperiť, keď sa dá využiť. Mali by sa tam umiestniť slnečné kolektory na výrobu el. energie napr. pre pouličné osvetlenie a križovatku. Lepšie ako keď sa nenávratne minie 50 tisíc euro s tým, že údržba zelene bude pravidelne stáť ďalšie peniaze.
  Bývam vo Vancouveri a tu takmer všetky semafory fungujú na solar.

  • 2.1
   ssTT says:

   Stano, dobrý nápad. ale ak niekam nasadíš rastliny a stromy, nie je to súperenie so slnkom.. ale kombinácia slnečných kolektorov s rastlinami mi príde naozaj ako super využitie. Kompetentní, čo vy na to? :)

 3. 3
 4. 4
  Palo says:

  Rastliny, stromy, kolektory…

 5. 5
  Vízia says:

  Vízia o zelenej lávke z roku pána 2015.
  Lampión šťastia vypustený do vzduchu je skutočnejší ako táto fejsbukovská sci-fi.

 6. 6
  Zeleň says:

  Zelená lávka z roku 2015 ešte stále neozelenala.
  Čo tak ju natrieť na zeleno? Do jarmoku by sa to stihlo.

  • 6.1
   fazula says:

   Ak zostane farba treba natrieť aj budovu MU na Trhovej aj tá je údajne zelená.
   Keď som išiel okolo bola biela. Fazule sa nedarí.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.