reklama

Zmeny v Spartaku: Keketi prezidentom, Blažek generálnym manažérom

Spartak Trnava oznámil zmeny v štruktúrach klubu. Na štvrtkovej tlačovej konferencii predstúpil pred zástupcov médií nový generálny manažér Spartaka Viktor Blažek. Dušan Keketi starší, ktorý post zastával doposiaľ, sa stal prezidentom klubu.

„S dávkou nostalgie, ale o to väčšou hrdosťou ďakujem majiteľom za ponuku stať sa predsedom predstavenstva Spartaka a teda prezidentom klubu. Úprimne hovorím, že si to veľmi vážim. V živote by mi nenapadlo, že v klube, kde som začínal s kariérou a odohral štrnásť sezón ako hráč, sa mi dostane pocty, že raz budem účinkovať na najvyššej funkcionárskej pozícií. Je to pre mňa najvyššie ocenenie v doterajšej profesnej práci a veľké vyznamenanie,“ povedal na úvod Dušan Keketi.

Vzápätí obrátil svoju reč smerom k svojmu novému kolegovi. „Viktora Blažeka si vážim pre jeho odborné a profesné danosti. Som pevne rozhodnutý mu zo svojej novej funkcie čo najviac pomáhať a prispieť k tomu, aby sme aj s ďalšími členmi manažmentu, posunuli Spartak ďalej a urobili z neho špičkovo vedený klub európskej úrovne.“

Viktor Blažek doposiaľ pôsobil v FK Senica ako prezident klubu. S účastníkom Fortuna ligy sa rozišiel v korektnom duchu, v klube sa po skončení jesennej časti súťaže dohodol na rozviazaní spolupráce.

V Trnave začne oficiálne úradovať od 1. februára, odvtedy platí aj nová pozícia Dušana Keketiho.

keketi_blazek
Viktor Blažek (vľavo) a Dušan Keketi

Foto: FC Spartak Trnava

„Keď vás osloví klub, ktorý je päťnásobný majster ČSR a semifinalista Pohára európskych majstrov, nie je čo riešiť. Som šťastný, že takáto ponuka prišla, dlho som nad ňou nerozmýšľal. Spartak Trnava je Spartak Trnava. Verím, že spoločnými silami, spoločne so všetkými ľuďmi, ktorí pre Spartak robia, dokážeme, že Trnava bude mať nielen fantastický štadión, najlepších divákov, ale aj bude patriť medzi top kluby v každom smere,“ zneli úvodné Blažekové slová.

Prerodom prejde podľa jeho vyjadrenia vnútorná štruktúra klubu, kde chce každému zadefinovať presné kompetencie a zodpovednosť za danú oblasť.

Ako ďalej uviedol, za cieľ si kladie postavenie jasnej a zásadnej koncepcie na nasledujúce obdobie. Jednou z úloh klubu bude zlepšenie spolupráce medzi mládežníckou sekciou, juniorkou a prvým mužstvom.

„Mládež je pre mňa priorita. Vidím tu dostatok potenciálu, aby odchovanci z akadémie nastupovali v prvom mužstve,“ uviedol nový generálny manažér andelov.

Zlepšiť chce aj vnútroklubovú kultúru a prezentovanie Spartaka navonok smerom k fanúšikom, s ktorými sa chce pravidelne stretávať.

„Keď chcete byť pochopený, musíte veľa chápať, týmto krédom sa budem riadiť,“ dodal Blažek.

Marek Ondrejka
PR a event manažér FC Spartak

Ulož ako PDF
Napísal 23. januára 2015 8:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.