reklama

Mesto Trnava pomôže Spartaku s financovaním kamerového systému

Poslanci mestského zastupiteľstva súhlasili s rozhodnutím mestskej rady a odhlasovali finančnú dotáciu pre futbalový klub Spartak Trnava vo výške 30-tisíc eur. Peniaze použije klub na inštaláciu kamerového systému.

Štadión Antona Malatinského patrí spolu s košickým a dunajskostredským k trojici futbalových stánkov v najvyššej súťaži, kde napriek platnej legislatíve nie je nainštalovaný funkčný kamerový systém. Preto ligová komisia rozhodla ešte v auguste o podmienečnom uzatvorení štadióna s odkladom do 30. septembra.
Ak klub do konca mesiaca nazavedie na štadióne bezpečnostný kamerový systém na základe požadovaných kritérií ligovej komisie, po tomto dátume reálne hrozí, že Spartak nebude môcť hrať na vlastnom štadióne nijaký oficiálny zápas.

„Predstavitelia klubu požiadali mesto o finančnú dotáciu na kamerový systém. Súhlasili sme, pretože aj nám ide o zvýšenie bezpečnosti na štadióne a rovnako tak o ochranu majetku mesta,“ uviedol primátor mesta Štefan Bošnák. Zo zákona vyplýva, že povinnosť zaviesť kamerový systém náleží usporiadateľovi, teda v tomto prípade klubu FC Spartak.
Mesto sa však s klubom dohodlo, že v prípade, ak dôjde k rekonštrukcii štadióna, klub celý systém odpredá mestu za symbolické euro.

Okrem mesta Trnava žiada FC Spartak o finančnú pomoc aj Slovenský futbalový zväz. Len časť celkových nákladov totiž dokáže v súčasnosti uhradiť z vlastných prostriedkov.

Ulož ako PDF
Napísal 6. septembra 2010 0:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto Trnava pomôže Spartaku s financovaním kamerového systému”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.