reklama

Dlhy Spartaka mesto vymenilo za prevod investícií do svojho majetku

Akciová spoločnosť Spartak Trnava nemusí zaplatiť mestu Trnava, ktoré je vlastníkom futbalového Štadióna Antona Malatinského, pohľadávku v celkovej výške takmer 104-tisíc eur. FC Spartak, a.s., dlhuje mestu za škody vzniknuté na štadióne, spôsobené chuligánmi počas futbalových zápasov v rokoch 2008-2011, v celkovej výške bezmála 74-tisíc eur.

Ďalších 30-tisíc eur neuhradil futbalový klub „za prevádzkové náklady súvisiace s prípravou a udržiavaním futbalového ihriska a priestorov potrebných pre usporiadanie zápasov a tréningy v priestoroch futbalového štadióna Antona Malatinského v Trnave v rokoch 2009 – 2011″.


Štadión Antona Malatinského

Poslanci mestského zastupiteľstva odsúhlasili na utorňajšom zasadnutí návrh na odpustenie pohľadávky a započítanie investícií, ktoré FC Spartak realizoval na mestskom majetku.

Mesto tak odpustí futbalovému klubu podlžnosti výmenou za poskytnutie protihodnoty vo forme kamerového systému v hodnote 107-tisíc eur, závlahového systému inštalovaného na tréningovom ihrisku na ulici K. Mahra na Prednádraží v hodnote bezmála 11-tisíc eur a hnojív a trávneho materiálu potrebného na zabezpečenie údržby ihrísk vo vlastníctve mesta v hodnote 16-tisíc eur. Investície prejdú do majetku mesta za cenu 1 euro.
Na investíciu do kamerového systému prispela mestská samospráva sumou 30-tisíc eur.


Závlahový systém funguje na ulici K. Mahra od roku 2010

Vzhľadom na skutočnosť, že futbalový klub ako organizátor ligových zápasov má obmedzené možnosti ovplyvňovať správanie návštevníkov na futbalových zápasoch a finančné prostriedky klubu nepostačujú na úhradu všetkých nákladov, predkladáme na schválenie návrh započítania a odpustenia pohľadávok FC Spartak a.s. Trnava. Ďalším dôvodom predloženého návrhu je súčinnosť, ktorú klub poskytuje prevádzkovateľovi vo forme realizácie investičných prác a poskytovania materiálu potrebného pri údržbe ihrísk,“ uviedol v dôvodovej správe materiálu určeného poslancom MZ riaditeľ Správy kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava Miroslav Hrubý, ktorá je správcom štadióna aj ďalších futbalových ihrísk.

Ulož ako PDF
Napísal 15. decembra 2011 14:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.