reklama

Prevod pozemkov v lesoparku sme začali skôr a z vlastnej iniciatívy, reaguje mesto na Bročku

Minulý týždeň priniesol portál trnava-live.sk informáciu o prevode pozemkov pod chodníkom v lesoparku do Kamenného mlyna zo štátu do majetku mesta Trnava.

Chodník v dĺžke približne 800 – metrov vlastnil celé desaťročia štát, jeho správcom bolo Ministerstvo hospodárstva SR. Po úspešných rokovaniach medzi ministerstvom a trnavskou samosprávou získalo mesto v marci chodník do svojho majetku. Prevod pozemkov pod chodníkom s celkovou rozlohou 3264 metrov štvorcových potvrdzuje aj aktuálny výpis z katastrálnej mapy.

chodnik-lesopark
Chodník v lesoparku je vyhľadávaným miestom športu a oddychu

V článku sme napísali, že iniciátorom procesu delimitácie majetku štátu na mesto bol právnik a zakladateľ iniciatívy Lepšia Trnava Peter Bročka. Ten podľa vlastných tvrdení oslovil s návrhom prevodu pozemkov štátu na mesto Trnava odbor správy majetku štátu na ministerstve hospodárstva v januári 2013.

Na niektoré tvrdenia, ktoré v článku odzneli, zareagovala trnavská radnica a požiadala nás o zverejnenie upresnenia. Reakciu mesta prinášame v plnom znení.

Mesto Trnava chce uviesť na správnu mieru informáciu v článku Chodník cez lesopark previedol štát vďaka Bročkovej iniciatíve na mesto Trnava. Z textu článku vyplýva, že proces delimitácie sa údajne začal v januári 2013 na základe návrhu, s ktorým občiansky aktivista oslovil odbor správy majetku štátu na Ministerstve hospodárstva Slovenskej republiky.

Pravda je taká, že odbor právny a majetkový mestského úradu už v júni 2012 začal z vlastnej iniciatívy usporadúvať vlastnícke vzťahy k pozemkom na Kamennej ceste v Trnave a požiadal Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky o schválenie prevodu majetku štátu do vlastníctva Mesta Trnavy.

V decembri 2012 bolo Mesto oboznámené o tom, že ministerstvo prevzalo pozemky do svojej správy vydaním osvedčenia o správe majetku štátu a až po zápise osvedčenia do katastra nehnuteľností môže s pozemkami nakladať. V roku 2013 bolo ministerstvo Mestom požiadané o bezodplatný prevod pozemkov v Kamennom mlyne a začal sa samotný proces delimitácie.

Ako z vyššie uvedeného vyplýva, ide o proces, ktorý má svoje časové a právne úkony a postupy, do ktorých nemôžu vstupovať právne nezainteresovaní jednotlivci. Mesto Trnava, samozrejme, víta občianske aktivity, ktoré upevňujú vzťahy medzi mestom a občanmi,” píše v reakcii mesto Trnava.

Priestor na reakciu sme poskytli aj Petrovi Bročkovi.

Zaujímavá a pre mňa nová informácia. Len nerozumiem, prečo mi o tomto liste nepovedali na mestskom úrade už pred rokom. Keď jednotlivec nemôže nič ovplyvniť, neviem prečo po mojej komunikácii ministerstvo obratom žiadalo mesto o vyjadrenie k týmto pozemkom a priebežne ma informovalo o postupe delimitačného procesu.

Rovnako mi nejde do hlavy, prečo mestu trvala odpoveď dva mesiace, vďaka čomu zmeškalo májový termín delimitačnej komisie. Nebyť tohto meškania mohla byť rekonštrukcia chodníka už v tohtoročnom rozpočte.

Žiaľ, jediná investícia, akú som dnes na prechádzke lesoparkom videl, je tá do cesty, ktorú v Trnave vlastne nikto nechce.”

Ulož ako PDF
Napísal 24. marca 2014 7:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

24 komentárov pre “Prevod pozemkov v lesoparku sme začali skôr a z vlastnej iniciatívy, reaguje mesto na Bročku”

 1. 1
  Miha says:

  Podla mna to riesil Bystrik osobne!

  omg Brocka ich tam musi tak srat :)

  • 1.1
   Ing. Stanislav Benkovský says:

   Sa čuduješ, mali tam svoj kľud, nikto ani nevedel, že existujú a teraz príde nejaký Bročka a do všetkého šparchá. Jasné, že ich sere a snažia sa ho znemožniť. Len tak ďalej Peťko, držíme palce!

   • 1.1.1
    noha says:

    brocka na hrad.super tlieskam.

    • 1.1.1.1
     ergo sum says:

     Silno držím palce p.Bročkovi palce, aby ho voliči zvolili za poslanca do MZ. Bude sa môcť realizovať na pôde MZ a dúfam, že po 1/2 roku zistí “koľká bije”. Nie som zamestnancom mesta, ale sarkasticky poznamenám, že všetci čo tam pracujú, tam 1/2 dňa pozerajú facebook a škrabkajú si …. Veľkohubé a populistické vyhlásenia ako je to tu všetko na prd je presne tá správna cesta ako sa dostať do politiky. Ak by ste sledovali poriadne prácu mestského úradu, tak Kamenáču vo vlastníckych vzťahoch sa venovali skôr ako p.Bročka našiel cestu. Pozemky sa riešili komplexne a čo viem, tak súkromný vlastníci požadovali (či požadujú už nesledujem) vymeniť pozemky. Mesto v snahe zabezpečiť park do svojej správy dalo rôzne ponuky …. Ale je jednoduché napísať, že všetci na meste sú tupé hlavy, ktorí nič nevedia a “my” to tu na internete vyriešime …
     Vážne fandím iniciatíve Lepšia Trnava a silno držím palce, aby zrealizoval všetky svoje plány a pomohol mestu k lepšej budúcnosti. Treba kritizovať, lebo i antagonizmus je stimulom napredovania spoločnosti.
     Mor ho !

 2. 2
  duch svaty says:

  Mesto vlastne pre nas ako obcanov pracuju v utajeni ako prave zistujeme. My si zrejme ani nevieme predstavit to kvantum roboty co pre nas robia a neinformuju nas o nej, lebo potom by mohli ludia povedat ze len machruju… :)

  A to do novembrovych volieb este pozistujeme co vlastne pre nas vsetko robili, len my ovcania sme si to vo svojom zaslepeni nevsimli…

  Lepsia Trnava do Teho

 3. 3
  andrea says:

  aaa je trosku usmevne sledovat, ako sa temy kamenac ujali viaceri buduci kandidati. :)

  tesi ma, ze som vas inspirovala.

  ak p. Stanko dodrzi slub, bude to vyznamny krok vpred!
  “Mesto v záujme komplexného riešenia celej lokality plánuje zrealizovať dohodu s vlastníkom lesoparku a prevziať ho do svojho vlastníctva.”

  ps.”Pre ilustráciu kritický úsek, ktorý prekrižuje 7,5 metra široká spojovacia cesta do budúcej IBV Kamenný mlyn pod stožiarmi vysokého napätia, vlastní súkromná osoba.”
  buducu cestu neskor sukromna osoba prevedie na mesto za 1€. aspon taka bola dohoda.

  • 3.1
   Tomi says:

   Rodi sa nam tu tusim novy tandem – Pallang + Stanko, to bude duo :)

   P. Pallang, aktivisti a niektori mozno buduci kandidati sa teme kamenac venuju uz osem rokov, chodia ho pravidelne kazdu jar upratovat. Kde ste boli Vy a preco ste ani jeden rok neprisli pomoct? Venovat sa kamenacu od pocitaca v Bratislave je najlahsie :)

 4. 4
  MM says:

  Ak to teda patri uz mestu prosim robte poriadky s tymi co tam chodia s konmi….a nerobia po nich poriadok!!! Tak to ma v parku vyzerat? Ze sa clovek prechadza a uprostred cesty asi 5metrov vykonana potreba kona….hlavne, ze psickarov pokutujete ale toto uz nie co?

 5. 5
  Ing. Stanislav Benkovský says:

  :-)))) sa neviem prestať smiať na tom ako mesto iniciatívne pracuje na vysporiadavaní pozemkov. Ja s mestom bojujem už roky aby nám vysporiadali 300 m2 pozemku, ktorý nám ukradol realizátor kruhového objazdu na Tamaškovičovej. Povinnosť vysporiadať takýto pozemok predpisuje ústava, stavebný zákon aj občiansky zákonník. Oslovil som už primátora, viceprimátora, VMČ sa k tomu vyjadrovalo, odbor majetkový, právny , stavebný….. už mám plný fascikel korešpondencie. Odpovede sú o tom ako sa to nedá alebo moje urgencie úplne odignorujú. Argumentoval som aj rozhodnutiamii súdov v podobnom prípade ale bezvýsledne. Neoficiálna ústna odpoveď je, že takýchto prípadov sú stovky a ak by vyhoveli jednému, chceli by to všetci. Kto sú vlastne títo naši poslanci ak môžu jednoducho ignorovať zákony a vykladať si ich po svojom????

  • 5.1
   Ing. Stanislav Benkovský says:

   Pre poslancov na všetkých úrovniach riadenia je veľmi výhodné, že je v justícii taký bordel, keby o nekompetentnosti ich rozhodnutí mohol rozhodnúť nezávislý súd ešte počas ich volebného obdobia, už by ich nikto nevolil. Ale takto, čo z toho, keď súd o 15 rokov uzná, že občan mal pravdu?

   • 5.1.1
    Flego says:

    A úplne najväčších debilov z nás robí Fico – od roku 2006 je s ročnou prestávkou premiérom a teraz zrazu pred voľbami prežil hlboké duchovné osvietenie a začal tvrdiť, že justícia nieje v poriadku
    :-))))

   • 5.1.2
    ergo sum says:

    Jaaj ďalší ukrivdený – treba však napísať p.Benkovský, že výmenu chcete realizovať, aby ste mohli uzavrieť jediné možné parkovacie miesta v okolí pre seba a spol. a tým odpílite od parkovania ostatných obyvateľov bytoviek … Treba povedať celú pravdu …

    • 5.1.2.1
     Flego says:

     Zase jeden múdry a ešte k tomu anonym – predpokladám že z Tamaškovičovej 14, možno dokonca pani Mgr.A. Treba si preštudovať zápisnicu z majetkovej komisie http://www.trnava.sk/sk/clanok/archiv-zapisnic-zasadnuti-majetkovej-komisie zo 16.decembra 2013 bod 20, kde sa píše, že bytovke Tamaškovičova 14 bude jej pozemok vrátený za 1 euro a tým pádom mesto nebude realizovať na Tamaškovičovej žiadne parkoviská. Takže všetky bytovky na Tamaškovičovej ulici majú vlastné pozemky a parkovanie si budú riešiť na vlastné náklady. My chceme len to, čo máme zapísané v liste vlastníctva a čo nám patrí podľa ústavy a stavebného zákona, nič viac ale ani nič menej.

    • 5.1.2.2
     Ing. Stanislav Benkovský says:

     :-)toto je teda demagógia :-) Celá pravda je, že všetky 4 bytovky majú rovnako veľké pozemky, táto informácia je verejne prístupná na katastri. To by bol hocikto taký múdry pestovať si na svojom pozemku trávičku a stromčeky a chodiť parkovať k susedom. Je celkom možné, že práve autor tejto poznámky ťahá za nitky na mestskom úrade aby našej žiadosti o zámenu pozemkov nevyhovel.

  • 5.2
   mino says:

   ja som bojoval koli 50x50cm co ma znicilo :-D

 6. 6
  ... says:

  srdečne vás všetkých pozývam, každého, komu záleží na Kamenáčí
  http://www.trnavskyhlas.sk/c/12802-dobrovolnici-sa-v-sobotu-pustia-do-cistenia-kamenneho-mlyna.htm

 7. 7
  mino says:

  ja sa smejem na vete: “Pravda je taká, že odbor právny a majetkový mestského úradu už v júni 2012 začal z vlastnej iniciatívy usporadúvať vlastnícke vzťahy k pozemkom na Kamennej ceste v Trnave” ak dakto chce vyhrat pravnicky suboj tak ide do toho s mestom TT, ak pravny odbor sa do toho obul tak to je ze nepozerali pol dna porno :-D v praci.
  Ak sa pravnemu a majetkovemu chce tak ako stavebnemu…..tak to ich musel pohnat dakto z radnice

 8. 8
  zuzana says:

  Len ďalej makajte tlieskam ! Majitelia “mesta” by to tu všetko najviac pochovali pod futbal a kostol.Viacej, viacej- aktivizmu, slobody, demokracie nech to tu žije. Treba zmeniť tieto pracovné tábory na niečo obývateľné ľudské, nech s tu dá dýchať ako na západe !

  • 8.1
   Flego says:

   No nech ti ten optimizmus vydrží Zuzka. Ten kúsok trávy pred Olympiou je fuč, nemocnica predala vo svojom areáli trávnaté pozemky so stromami na nejaký market… Na internete sú obrázky starej Trnavy, nebolo to tak dávno a pri pohľade z veží bolo mesto zelená džungľa. Dnes je všade len asfalt a mramor… Ešte pár rokov a na trávu a stromy sa budeme pozerať len v múzeu. ak aj to dovtedy nezbúrajú a nepostavia tam nejaký market alebo parkovisko… :-((

   • 8.1.1
    duch svaty says:

    Flego, ale v starej Trnave zasa nemali take parady ako Anjelske Vianoce Renaty Zmajkovicovej a podobne. Dokonca teraz pri prilezitosti dna MDZ darovala klubu dochodcov 500 ojro :)

    A ked sa bavime od zeleni, na Cerovej je jej stale dost… :)

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.