reklama

Prevod pozemkov v lesoparku sme začali skôr a z vlastnej iniciatívy, reaguje mesto na Bročku

Minulý týždeň priniesol portál trnava-live.sk informáciu o prevode pozemkov pod chodníkom v lesoparku do Kamenného mlyna zo štátu do majetku mesta Trnava.

Chodník v dĺžke približne 800 – metrov vlastnil celé desaťročia štát, jeho správcom bolo Ministerstvo hospodárstva SR. Po úspešných rokovaniach medzi ministerstvom a trnavskou samosprávou získalo mesto v marci chodník do svojho majetku. Prevod pozemkov pod chodníkom s celkovou rozlohou 3264 metrov štvorcových potvrdzuje aj aktuálny výpis z katastrálnej mapy.

chodnik-lesopark
Chodník v lesoparku je vyhľadávaným miestom športu a oddychu

V článku sme napísali, že iniciátorom procesu delimitácie majetku štátu na mesto bol právnik a zakladateľ iniciatívy Lepšia Trnava Peter Bročka. Ten podľa vlastných tvrdení oslovil s návrhom prevodu pozemkov štátu na mesto Trnava odbor správy majetku štátu na ministerstve hospodárstva v januári 2013.

Na niektoré tvrdenia, ktoré v článku odzneli, zareagovala trnavská radnica a požiadala nás o zverejnenie upresnenia. Reakciu mesta prinášame v plnom znení.

Mesto Trnava chce uviesť na správnu mieru informáciu v článku Chodník cez lesopark previedol štát vďaka Bročkovej iniciatíve na mesto Trnava. Z textu článku vyplýva, že proces delimitácie sa údajne začal v januári 2013 na základe návrhu, s ktorým občiansky aktivista oslovil odbor správy majetku štátu na Ministerstve hospodárstva Slovenskej republiky.

Pravda je taká, že odbor právny a majetkový mestského úradu už v júni 2012 začal z vlastnej iniciatívy usporadúvať vlastnícke vzťahy k pozemkom na Kamennej ceste v Trnave a požiadal Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky o schválenie prevodu majetku štátu do vlastníctva Mesta Trnavy.

V decembri 2012 bolo Mesto oboznámené o tom, že ministerstvo prevzalo pozemky do svojej správy vydaním osvedčenia o správe majetku štátu a až po zápise osvedčenia do katastra nehnuteľností môže s pozemkami nakladať. V roku 2013 bolo ministerstvo Mestom požiadané o bezodplatný prevod pozemkov v Kamennom mlyne a začal sa samotný proces delimitácie.

Ako z vyššie uvedeného vyplýva, ide o proces, ktorý má svoje časové a právne úkony a postupy, do ktorých nemôžu vstupovať právne nezainteresovaní jednotlivci. Mesto Trnava, samozrejme, víta občianske aktivity, ktoré upevňujú vzťahy medzi mestom a občanmi,“ píše v reakcii mesto Trnava.

Priestor na reakciu sme poskytli aj Petrovi Bročkovi.

Zaujímavá a pre mňa nová informácia. Len nerozumiem, prečo mi o tomto liste nepovedali na mestskom úrade už pred rokom. Keď jednotlivec nemôže nič ovplyvniť, neviem prečo po mojej komunikácii ministerstvo obratom žiadalo mesto o vyjadrenie k týmto pozemkom a priebežne ma informovalo o postupe delimitačného procesu.

Rovnako mi nejde do hlavy, prečo mestu trvala odpoveď dva mesiace, vďaka čomu zmeškalo májový termín delimitačnej komisie. Nebyť tohto meškania mohla byť rekonštrukcia chodníka už v tohtoročnom rozpočte.

Žiaľ, jediná investícia, akú som dnes na prechádzke lesoparkom videl, je tá do cesty, ktorú v Trnave vlastne nikto nechce.“

Ulož ako PDF
Napísal 24. marca 2014 7:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prevod pozemkov v lesoparku sme začali skôr a z vlastnej iniciatívy, reaguje mesto na Bročku”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.