reklama

Okres aj mesto Trnava si zopakujú plošné testovanie. Podľa Bročku mesto v tomto kole spustí časenky na konkrétny čas a miesto

Na základe výsledkov celoplošného testovania z minulého víkendu na území okresu Trnava sa testovanie zopakuje. V meste Trnava bude prebiehať tak ako predtým počas štyroch dní – od soboty 30. januára do utorka 2. februára 2021, obce budú testovať zrejme len počas víkendových dní.

Podľa predbežných informácií primátora Petra Bročku bude v Trnave navýšený počet odberových miest na 30 cez víkend a na 15 v pondelok a utorok.

Počas soboty 30. a nedele 31. januára bude testovanie prebiehať od 8. do 18. hodiny, v ďalších dvoch dňoch od 16. do 20. hodiny.

„Pre záujemcov na konkrétny čas a miesto vyčleníme asi 9 – tisíc časeniek. Informácie o čakacích dobách budú aktualizované priamo z odberového miesta každých 10 minút,“ uviedol Bročka v stredu večer.

Detailné informácie zverejnilo mesto Trnava vo štvrtok večer, prinášame ich v tomto článku.

Ilustračné foto

V Trnave bude opäť fungovať aj aplikácia TrustOne na prihlasovanie osobných údajov, čím sa proces identifikácie osôb pred testovaním testovaní zrýchli. Ten, kto má nainštalovanú aplikáciu, nemusí čakať na výsledok, príde mu priamo do telefónu.

Elektronický certifikát má rovnakú platnosť ako ten papierový a je ho možné v prípade potreby aj vytlačiť či poslať do mailu.

V priebehu štyroch dní bolo v Trnave otestovaných 22 642 osôb, z toho bolo 288 pozitívnych.

Miera pozitivity dosiahla tak celkovo hodnotu 1,27%.

„Uvedené čísla predstavujú len testované osoby na odberných miestach zriadených mestom – občanov, klientov zariadení sociálnych služieb, príslušníkov Ministerstva vnútra SR, zamestnancov a rodinných príslušníkov troch trnavských univerzít,“ skonštatovala trnavská radnica.

V okrese Trnava dosahla miera pozitivity podľa údajov Úradu vlády SR 1,34 percenta.

Zdravotníci sú na testovanie pripravení, potrební sú aj dobrovoľníci

Mesto Trnava ďakuje zdravotníkom, ktorí sa prihlásili na pripravované celoplošné testovanie od soboty 30. januára do utorka 2. februára 2021. Potrebné počty sa podarilo naplniť.

Na plynulé zabezpečenie chodu testovania sú veľmi potrební aj dobrovoľníci. Ich úlohou je usmerňovať čakajúcich a vypomáhať pri rôznych ďalších činnostiach. Dobrovoľníci pracujú bez nároku na odmenu, budú však mať zabezpečený pitný režim a stravné lístky.

Chcete podať svoju pomocnú ruku aj vy? Vyplňte, prosím, do piatku 29. januára do 9.00 hod. online dotazník. Ďakujeme za vašu ochotu i čas a energiu, ktorú venujete pomoci druhým.

Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 28. januára 2021 7:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Okres aj mesto Trnava si zopakujú plošné testovanie. Podľa Bročku mesto v tomto kole spustí časenky na konkrétny čas a miesto”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.