reklama

V siedmich obciach okresu Trnava si cez víkend zopakujú plošné testovanie

Ústredný krízový štáb v pondelok 16. novembra 2020 na svojom rokovaní schválil štvrté kolo testovania obyvateľov na prítomnosť ochorenia COVID-19 v rámci operácie Spoločná zodpovednosť. V okrese Trnava pôjde o druhé kolo a bude sa týkať len siedmich obcí.

Testovanie sa počas nadchádzajúceho víkendu – v sobotu 21. a v nedeľu 22. novembra 2020 – uskutoční v celkovo 458 mestách a obciach, ktoré v rámci posledného realizovaného testovania dosiahli podiel pozitívnych testov 1 a viac percent.

Z dát zverejnených Ministerstvom obrany SR vyplýva, že v okrese Trnava sa budú po druhý raz budú vykonávať antigénové testy v obciach Dlhá, Košolná, Trstín, Križovany nad Dudváhom, Špačince, Naháč a Boleráz.

Ilustračné foto

Testovanie bude dobrovoľné, bez akéhokoľvek zvýhodňovania ľudí, ktorí sa na ňom zúčastnia ako aj bez obmedzenia ľudí, ktorí naň neprídu, uviedol minister obrany Jaroslav Naď. Prebiehať bude vo väčšine miest a obcí od 8:00 do 20:00 h.

V prvom kole plošného testovania počas víkendu 30. októbra až 1. novembra bolo v obci Dlhá zistených 1,89% pozitívnych testov, v Košolnej 1,69%, v Trstíne 1,55%, v Križovanoch 1,36%, v Špačinciach 1,31%, v Naháči 1,13% a v Boleráze 1 percento.

„Aj napriek tomu, že testovanie bude úplne dobrovoľné a z neúčasti na ňom nebudú vyplývať nijaké obmedzenia, verím, že obyvatelia pristúpia k tejto možnosti s rovnakou zodpovednosťou, akú ukázali už v predchádzajúcich kolách. Ide o zdravie všetkých nás a našich blízkych. Okrem poklesu pozitívnych testov vo všeobecnosti totiž dokážeme vďaka podrobným výsledkom presne identifikovať možné vznikajúce ohniská nákazy, ktorým je určite potrebné podať pomocnú ruku v zvládaní pandémie aj štvrtým kolom testovania,“ vysvetlil minister obrany SR Jaroslav Naď.

Kompletné výsledky druhého a tretieho kola plošného testovania na úrovní miest a obcí nájdete v tomto linku.

Ulož ako PDF
Napísal 17. novembra 2020 0:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.