reklama

Chodník cez lesopark previedol štát vďaka Bročkovej iniciatíve na mesto Trnava

Približne 800 – metrový úsek chodníka cez lesopark do Kamenného mlyna získalo v minulých dňoch do vlastníctva mesto Trnava.

Chodník vlastnil celé desaťročia štát, jeho správcom bolo Ministerstvo hospodárstva SR. Po úspešných rokovaniach medzi ministerstvom a trnavskou samosprávou získalo mesto v marci chodník do svojho majetku. Prevod pozemkov pod chodníkom s celkovou rozlohou 3264 metrov štvorcových potvrdzuje aj aktuálny výpis z katastrálnej mapy.

Iniciátorom procesu delimitácie majetku štátu na mesto bol právnik a zakladateľ iniciatívy Lepšia Trnava Peter Bročka. S návrhom prevodu pozemkov štátu na mesto Trnava oslovil odbor správy majetku štátu na ministerstve hospodárstva v januári 2013.

lesopark-chodnik
Lesopark je vyhľadávaným miestom oddychu

Cieľom mojej iniciatívy bolo previesť pozemok pod chodníkom do majetku mesta, ktoré sa o neho môže starať určite lepšie ako ministerstvo v Bratislave,” vysvetľuje P. Bročka.

Ako pripomína, tejto iniciatívy sa zhostil reagujúc na nespokojnosť Trnavčanov s tým, že chodník nemá správcu a nikto sa o neho nestará. Návštevníci lesoparku sa často sťažovali na neodhrnutý sneh, popadané lístie a nečistotu, ktorá na chodníku zostávala často celé týždne najmä na jeseň.

Ľudom v lesoparku chýbajú aj lavičky a funkčné verejné osvetlenie.

Mesto teraz vlastní približne 90% celkovej dĺžky chodníka. Pre ilustráciu kritický úsek, ktorý prekrižuje 7,5 metra široká spojovacia cesta do budúcej IBV Kamenný mlyn pod stožiarmi vysokého napätia, vlastní súkromná osoba.

Ako sa ukázalo, takýto proces prevodu pozemkov dokáže naštartovať aj jeden človek prostredníctvom niekoľkých telefonátov a odoslaných e-mailov. Som rád, že ministerstvo a mesto sa dohodli. Od mesta očakávam, že s chodníkom naloží tak, aby sme toho mali prospech všetci, ktorí navštevujeme Kamenáč kvôli športu a oddychu,” uzavrel Peter Bročka.

Vedúci kancelárie primátora mesta Trnava Pavol Tomašovič potvrdil, že pre mesto bude údržba chodníka jednoduchšia ako doteraz.

Komunikáciu pre peších aj lesopark mesto čistilo aj doteraz. Po nadobudnutí pozemkov do majetku mesta bude pre samosprávu údržba a prípadná revitalizácia lokality jednoduchšia. V budúcnosti pripravujeme aj inštaláciu lavičiek, odpadkových košov a verejného osvetlenia. Pripomínam, že mesto nie je vlastníkom okolitých pozemkov. Lesopark stále patrí súkromnému vlastníkovi. Mesto v záujme komplexného riešenia celej lokality plánuje zrealizovať dohodu s vlastníkom lesoparku a prevziať ho do svojho vlastníctva,” priblížil.

Ulož ako PDF
Napísal 18. marca 2014 9:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

16 komentárov pre “Chodník cez lesopark previedol štát vďaka Bročkovej iniciatíve na mesto Trnava”

 1. 1
  duch svaty says:

  Lepsia Trnava do Teho! :)

 2. 2
  Flego says:

  Toto nemá chybu Peter! :-)

 3. 3
  saskia says:

  palec hore, pán Bročka.

 4. 4
  Red_ says:

  ďakujeme pán Bročka ! výborne!

 5. 5
  Jovany says:

  Pán Bročka.Bodaj by vás bolo v Trnave viac,čo sa starajú o rozvoj TT.Len mám obavu aby ten chodník mesto nepredalo Poórkovi za 1 Euro. :-)

  • 5.1

   Ahojte, za Kamenáč sa neďakuje ;) som rád, že sa to po 14 mesiacoch podarilo. No tú poznámku o predaju za euro beriem ako vtípek, ale keby mesto začalo skúšať s pozemkami nejaké bludné hry, okamžite spúšťame revolúciu ;)

 6. 6
  Jovany says:

  Pán Bročka samozrejme že som to myslel ako vtip.Aj keď nič nie je nemožné. :-)

 7. 7
  Mihoč says:

  Dobrá práca Peťo. Vidno, že aj úrady treba občas vodiť za ručičku :)

 8. 8
  ja says:

  priatelia, nemám nič proti p.bročkovi, ale prečo nepoviete celú informáciu?
  a poko, tiež by to mohol dať so všetkým, čo k tomu patrí.
  napriek tomu, že pozemky v lesoparku nikdy nepatrili mestu, chodník ako stavba bol v správe a údržbe úradu, ktorý sa o to staral. nehovorím, že to bolo zametanie a čistenie ako na námestí, ale ako v lesoparku. a prečo by mal niekto na cestičke v lesoparku odhrňať sneh a zametať listy? šak sme v prírode. a to čistenie náletových drevín a vyzbieravanie haluziny a pod. … to si myslíte, že to robil vlastník pozemkov? šak to všetko bolo platené z mestkých peňazí, napriek tomu, že to nebolo mestské.
  ale ako koampaň pre p. bročku je to vcelku dobrý článok.
  len je trocha mimo reality, nepozná všetky súvislosti a niekedy mám pocit, že ani nechce.
  mal by si uvedomiť, ze mesto nie je “boh”, niektoré veci napriek akejkoľvek dobre mienenej snahe sa proste na úrovni samosprávy robiť nedajú.

  • 8.1

   “Komunikáciu pre peších aj lesopark mesto čistilo aj doteraz. Po nadobudnutí pozemkov do majetku mesta bude pre samosprávu údržba a prípadná revitalizácia lokality jednoduchšia…”

  • 8.2
   Flego says:

   Mestské to možno nebolo ale bolo to štátne, ako decko som tam brigádoval na odstraňovaní náletov a zbieraní haluziny. Nahnali nás tam celú školu a bolo. Ani sme sa nesťažovali, lepšie bolo na vzduchu ako zavretý v škole :-) Teraz za také roboty platíme súkromným firmám. Ani som nezaregistroval, kedy sa pozemky dostali do súkromných rúk, takáto významná (či vlastne jediná) rekreačná oblasť sa nemala len tak dať do reštitúcie.

  • 8.3
   RedMeat says:

   Vodprejskni, diletante.

 9. 9
  ja says:

  a smetné nádoby si myslíte, že kto vysýpal? vlastník pozemku?

  • 9.1
   duch svaty says:

   je smutne ze sa zakazdym najde niekto co vsetko co sa spravi zneguje. Co ste Vy, mily “Ja” spravili pre mesto tak ako to robi Peter Brocka?

   Co tak sem tam prilozit ruku k dielu, skusit sa podielat na dobrovolnickych aktivitach mozno…

   Za vsetkym videt kampan? Trochu ignorantske. Lepsia Trnava si tym padom robi kampan uz druhy rok a ked sa pozreme akymi cinmi (ak aj hovorime o nejakej kampani) tak si potom lepsiu kampan ani neviem predstavit.

   Udrzba parkov, detskych ihrisk, spolocnych priestorov, vysatba stromov, informovanie o nevyhodnych zmluvach je skvela kampan prospesna vsetkym v porovnani s vyretusovanymi ksichtami prizivnikov ktori sa objavia s hrebickami a na bilbordoch dva tyzdne pred volbami a vytahuju hesla o istotach a o tom ze mame na viac, ktori vyzieraju system v niekolkych funkciach a ich jedina starost je pozierat chlebicky a strihat pasky pri otvarani stavieb s ktorymi realne nemaju nic spolocne ani sa o ne nijako nezasluzili je trosku diametrlany rozdiel…

   Lepsia Trnava do Teho!

   • 9.1.1
    ja says:

    kto tu co negoval?
    treba si to lepsie precitat. len bolo poukazane na jednostranny pohlad na vec.
    to ze nie niekto napise, este neznamena, ze nic neurobil v ramci individuálnych aktivit a iniciativ.
    netreba hned odsudzovat niekoho, koho nepozname a sudit ho len pre iny nazor sa mi zda troska prizemne

    • 9.1.1.1
     Flego says:

     Podľa štýlu príspevku usudzujem, že ste niektorý z našich poslancov. Pokojne sa podpíšte plným menom, aby sme nesúdili niekoho koho nepoznáme, a napíšte podrobne o svojich aktivitách. Vôbec to nebudeme považovať za predvolebnú kampaň ale za seriózne informovanie verejnosti. JUDr. Peter Bročka o svojich aktivitách informuje verejne a podpisuje sa plným menom. Takýto štýl práce je otvorený verejnosti, poznám stránky poslancov z iných miest, ktorý pravidelne informujú svojich voličov o svojich aktivitách. V Trnave je to iné, zasadania mestskej rady, výborov miestnych častí aj jednotlivých komisií sú neverejné a dejú sa povedal by som v hlbokom utajení. V poslednom čase sa začali zverejňovať aspoň zápisy z komisií, ale sú tak strohé. že pre nezainteresovaného voliča sú k ničomu. Potom zrazu prídu voľby a všetci zrazu vytiahnu heslá ako chcú pracovať pre človeka. No ja si kladiem otázku, keď robia pre človeka, prečo potom robia celé 4 roky v hlbokom utajení. Poslanec by mal vo vlastnom záujme o každom svojom kroku bezodkladne informovať voličov.

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.