reklama

Chodník cez lesopark previedol štát vďaka Bročkovej iniciatíve na mesto Trnava

Približne 800 – metrový úsek chodníka cez lesopark do Kamenného mlyna získalo v minulých dňoch do vlastníctva mesto Trnava.

Chodník vlastnil celé desaťročia štát, jeho správcom bolo Ministerstvo hospodárstva SR. Po úspešných rokovaniach medzi ministerstvom a trnavskou samosprávou získalo mesto v marci chodník do svojho majetku. Prevod pozemkov pod chodníkom s celkovou rozlohou 3264 metrov štvorcových potvrdzuje aj aktuálny výpis z katastrálnej mapy.

Iniciátorom procesu delimitácie majetku štátu na mesto bol právnik a zakladateľ iniciatívy Lepšia Trnava Peter Bročka. S návrhom prevodu pozemkov štátu na mesto Trnava oslovil odbor správy majetku štátu na ministerstve hospodárstva v januári 2013.

lesopark-chodnik
Lesopark je vyhľadávaným miestom oddychu

Cieľom mojej iniciatívy bolo previesť pozemok pod chodníkom do majetku mesta, ktoré sa o neho môže starať určite lepšie ako ministerstvo v Bratislave,“ vysvetľuje P. Bročka.

Ako pripomína, tejto iniciatívy sa zhostil reagujúc na nespokojnosť Trnavčanov s tým, že chodník nemá správcu a nikto sa o neho nestará. Návštevníci lesoparku sa často sťažovali na neodhrnutý sneh, popadané lístie a nečistotu, ktorá na chodníku zostávala často celé týždne najmä na jeseň.

Ľudom v lesoparku chýbajú aj lavičky a funkčné verejné osvetlenie.

Mesto teraz vlastní približne 90% celkovej dĺžky chodníka. Pre ilustráciu kritický úsek, ktorý prekrižuje 7,5 metra široká spojovacia cesta do budúcej IBV Kamenný mlyn pod stožiarmi vysokého napätia, vlastní súkromná osoba.

Ako sa ukázalo, takýto proces prevodu pozemkov dokáže naštartovať aj jeden človek prostredníctvom niekoľkých telefonátov a odoslaných e-mailov. Som rád, že ministerstvo a mesto sa dohodli. Od mesta očakávam, že s chodníkom naloží tak, aby sme toho mali prospech všetci, ktorí navštevujeme Kamenáč kvôli športu a oddychu,“ uzavrel Peter Bročka.

Vedúci kancelárie primátora mesta Trnava Pavol Tomašovič potvrdil, že pre mesto bude údržba chodníka jednoduchšia ako doteraz.

Komunikáciu pre peších aj lesopark mesto čistilo aj doteraz. Po nadobudnutí pozemkov do majetku mesta bude pre samosprávu údržba a prípadná revitalizácia lokality jednoduchšia. V budúcnosti pripravujeme aj inštaláciu lavičiek, odpadkových košov a verejného osvetlenia. Pripomínam, že mesto nie je vlastníkom okolitých pozemkov. Lesopark stále patrí súkromnému vlastníkovi. Mesto v záujme komplexného riešenia celej lokality plánuje zrealizovať dohodu s vlastníkom lesoparku a prevziať ho do svojho vlastníctva,“ priblížil.

Ulož ako PDF
Napísal 18. marca 2014 9:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Chodník cez lesopark previedol štát vďaka Bročkovej iniciatíve na mesto Trnava”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.