reklama

Trnavčania budú v piatok protestovať proti ceste cez lesopark do Kamenáča

Protest obyvateľov Trnavy proti výrubu stromov a výstavbe cesty do plánovanej IBV Kamenný mlyn cez lesoparkový chodník sa uskutoční v piatok 20. septembra o 18. hodine.

Organizátori akcie z občianskeho združenia Trnavská alternatíva plánujú na protestnom zhromaždení “Cesta cez Lesopark? Nie, ďakujeme!” objasniť trasovanie plánovanej komunikácie, osadiť semafor, nacvičovať zastavovanie pred autami, ako aj vyhlásiť dotknutý priestor za Územie chránené občanmi.

Myslíme si, že protest a táto forma verejného tlaku na kompetentných zástupcov mesta má stále zmysel. O výstavbe cesty dodnes nie je definitívne rozhodnuté, nie je vydané stavebné povolenie a stále existuje šanca veci ovplyvniť,“ pripomína spoluorganizátor akcie Matej Lančarič z OZ, ktorý je zároveň aj mestským poslancom.

Viacerí Trnavčania, hoci sú proti ceste a výrubu, si možno myslia, že tieto akcie a protesty nemajú žiaden význam, no opak je pravdou,“ zdôrazňuje Lančarič.

kamenna-cesta-kruhovka
Hlavné dopravné napojenie do novej IBV má byť umiestnené pozdĺž stĺpov vysokého napätia

Najnovšia verzia počíta s dopravným napojením budúcej IBV úrovňovým križovaním s chodníkom. V mieste križovania majú byť na ceste umiestnené vyvýšené spomaľovacie retardéry, ktoré majú zabrániť kolíziám medzi autami a chodcami, bežcami či cyklistami.

V Trnave ale bohužiaľ nič iné nemáme, len imitáciu lesa – Lesopark. O to smutnejší je fakt, že väčšina vedenia mesta cynicky ignoruje hodnotu takéhoto územia a dáva prednosť hodnotám finančným, ktoré chce získať urbanizáciou bezprostredného okolia Lesoparku,” konštatuje Trnavská alternatíva v sprievodnom texte pripravovaného protestu.

Súčasťou akcie je koncert skupín Hash, Golden Vein a Zotrwačnosť v amfiteátri pri Kolibe so začiatkom o 19. hodine. Počas koncertu bude návštevníkom k dispozícii aj bufet U medveďa.

Akcia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/367498263381733/?fref=ts

PROGRAM akcie Cesta cez Lesopark? NIE, ďakujeme – 20.9.2013 (piatok):

18:00

– Stretnutie pod stožiarmi vo výseku v lesoparku

– Objasnenie trasovania plánovanej cesty a alternatív križovania

– Nácvik zastavovania pred autami a osadenie semaforu

– Vyhlásenie predmetného územia za Územie Chránené Občanmi

– Spoločný presun do Amfiteátra Kamenný mlyn na koncert kapiel:

19:00 Hash

20:00 Golden Vein

21:00 Zotrwačnosť

22:00 Ukončenie akcie

Trnavské kapely zahrajú pre podporu akcie a bez nároku na honorár.

Plagát:
kamenac-protest-plag

Ulož ako PDF
Napísal 18. septembra 2013 9:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavčania budú v piatok protestovať proti ceste cez lesopark do Kamenáča”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.