reklama

Proti Gorile budú Trnavčania protestovať najprv v Bratislave, až potom doma

Pôvodne avizovaný protest proti Gorile na Trojičnom námestí v Trnave sa neuskutoční. Prípravný organizačný výbor trnavského protestu sa po dohode s organizátormi protestu v Bratislave rozhodol podporiť akciu v hlavnom meste.

Plánovaný protest sa mal uskutočniť v rovnakom termíne ako v Bratislave. Po komunikácii s organizátormi z Bratislavy sme sa rozhodli neštiepiť sily a pripojiť sa k nim. Plánujeme však zorganizovať samostatný protest aj v Trnave,“ vysvetlil Matej Karásek z trnavského organizačného výboru.

Akciu Gorila v Trnave zverejnili na sociálnej sieti Facebook približne pred týždňom. V krátkom čase, prakticky z večera do rána od založenia udalosti prejavilo záujem zúčastniť sa protestu v centre Trnavy asi 250 ľudí. Neskôr názov udalosti zmenili na Trnava ide na Gorilu.

Cítime, že záujem Trnavčanov vyjadriť svoj postoj ku kauze Gorila existuje. Preto sme rozhodnutí zorganizovať protest aj v našom meste,“ pripomenul Karásek.

Druhé zhromaždenie proti Gorile sa uskutoční na bratislavskom Námestí SNP v piatok 3. februára od 16. hodiny. Protesty plánujú organizovať aj v Žiline, Zvolene, Trenčíne, Nitre, Banskej Bystrici, Košiciach či Prešove.

Ulož ako PDF
Napísal 2. februára 2012 11:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Proti Gorile budú Trnavčania protestovať najprv v Bratislave, až potom doma”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.