reklama

Proti výstavbe cesty a rúbaniu stromov budú protestovať Trnavčania priamo v lesoparku

Občianske združenie Trnavská alternatíva organizuje protestné zhromaždenie Trnavčanov proti plánovanej ceste cez lesopark do Kamenného mlyna.

Akcia pod názvom „Cesta cez Lesopark? Nie, ďakujeme!“ sa uskutoční v piatok 20. septembra o 18. hodine.

Pamätáte si na branné cvičenia? Alebo na vaše prvé romantické výlety do Kamenáča? Prechádzky po lese, pohyb v prírode, beh a kolieskové korčule? To všetko súvisí s Lesoparkom. Ľudia z iných slovenských miest by sa nám asi smiali, keby nás tam videli hlavu na hlave. V Trnave ale bohužiaľ nič iné nemáme, len imitáciu lesa – Lesopark. O to smutnejší je fakt, že väčšina vedenia mesta cynicky ignoruje hodnotu takéhoto územia a dáva prednosť hodnotám finančným, ktoré chce získať urbanizáciou bezprostredného okolia Lesoparku,“ konštatuje Trnavská alternatíva v sprievodnom texte.

lesopark-cesta
Stretnutie účastníkov zhromaždenia bude na mieste plánovaného križovania

Mnohým Trnavčanom sa nepáči rozhodnutie o výstavbe dvojprúdovej 7,5 metra širokej komunikácie, ktorá pripojí plánovaný obytný súbor IBV Kamenný mlyn s Kamennou cestou a pretne chodník vedúci cez lesopark.

Najnovšia verzia počíta s dopravným napojením budúcej IBV úrovňovým križovaním s chodníkom. V mieste križovania majú byť na ceste umiestnené vyvýšené spomaľovacie retardéry, ktoré majú zabrániť kolíziám medzi autami a chodcami, bežcami či cyklistami.

Cestičku, ktorá je jediným prostredím v meste a ako-tak pripomína les, využívajú obyvatelia mesta v čase oddychu na prechádzky a rekreačný šport.

Organizátori plánujú na zhromaždení objasniť trasovanie plánovanej komunikácie, osadiť semafor, nacvičovať zastavovanie pred autami, ako aj vyhlásiť dotknutý priestor za Územie chránené občanmi.

Za prvé obete plánovanej novej mestskej štvrte má padnúť 30 stromov v okolí Lesoparku a ďalších 77 v jeho strede, pretože zavadzajú jednej z príjazdových ciest. Táto cesta má zároveň bezcitne a arogantne pretnúť obľúbený, s dĺžkou 1,37 km najdlhší súvislý chodník v Trnave. Zatiaľ ale ešte stále nie je rozhodnuté, ešte stále je šanca veci ovplyvniť a vytvoriť občiansky tlak na kompetentných. Mestské zastupiteľstvo bude 25. septembra o tejto téme rozhodovať a ukáže svoju pravú tvár – či obhajuje záujmy Trnavčanov, alebo svojich obchodných partnerov a developerov. Preto sa práve na mieste plánovaného križovania chceme stretnúť všetci tí, ktorí máme Lesopark radi a záleží nám na jeho budúcnosti,“ pripomínajú organizátori zhromaždenia.

Súčasťou podujatia je aj koncert trnavských hudobnýchch skupín Hash, Golden Vein a Zotrwačnosť v amfiteátri so začiatkom o 19. hodine.

Plagát:
lesopark-protest

Ulož ako PDF
Napísal 10. septembra 2013 9:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Proti výstavbe cesty a rúbaniu stromov budú protestovať Trnavčania priamo v lesoparku”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.