reklama

Špekulanti používali nelegálne kópie parkovacích preukazov pre zdravotne postihnutých

Pracovníci Mestskej polície Trnava zadržali štyri neoprávnené kópie parkovacích preukazov pre osoby so zdravotným postihnutím umiestnené za čelným sklom. V krátkom čase ide o ďalší úlovok po tom, ako v januári odhalili pracovníčky mestskej polície falšovanie parkovacích lístkov.

Kópie boli vyrobené z originálnych preukazov. Ich držitelia vo výpovedi odmietli, že s poskytnutím preukazov na vytvorenie kópií majú niečo spoločné.

O tom, ako sa originály preukazov dostali k ľuďom, ktorí používali ich kópie, údajne netušia.

„V krátkom čase sa vyskytli štyri takéto prípady. Ojedinele sme odhalili falšovanie alebo kopírovanie preukazov aj v minulosti, no tentoraz ide o viac prípadov za krátky čas,“ skonštatoval zástupca náčelníka MsP Trnava Ivan Ranuša.

Používateľom kópií nasadili mestskí policajti „papuče“ a zaplatili maximálnu možnú pokutu vo výške 50 eur.

msp-preukazy
Mestská policajtka drží v rukách zadržané preukazy

Mestská polícia zároveň spolupracuje s políciou a zisťuje, či v tomto prípade nejde o trestný čin.

„Preverujeme, či nedošlo k trestnému činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny,“ potvrdil Ranuša.

Parkovacie preukazy pre fyzické osoby so zdravotným postihnutím vydáva Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny na základe zákonom stanovených podmienok. Preukazy sú vydávané konkrétnej osobe s menom a fotografiou, no nie je na nich uvedené evidenčné číslo vozidla.

Zneužívanie preukazov je samozrejme sankcionované. „Nie vždy je možné prípady zneužívania preukázať,“ konštatuje zástupca náčelníka.

„Ľudia stále hľadajú cesty, ako sa vyhnúť plateniu parkovného. Prekvapivý je pre nás pomerne vysoký počet týchto prípadov. Ako je zrejmé, situáciu pozorne sledujeme a podvody sa snažíme odhaľovať,“ dodal.

Ulož ako PDF
Napísal 3. februára 2015 11:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Špekulanti používali nelegálne kópie parkovacích preukazov pre zdravotne postihnutých”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.