reklama

V Trnave prišlo na referendum 18 percent oprávnených voličov

Účasť na referende v meste Trnava dosiahla v sobotu 7. februára 18,14 percenta.

Okrskové komisie vydali 9 840 hlasovacích lístkov, 9802 lístkov bolo platných. Počet oprávnených voličov v Trnave bol v deň rererenda 54 217.

V rámci okresu dosiahla najvyššia účasť 41,94 percenta v Dobrej Vode, v žiadnej inej obci okresu Trnava účasť neprekročila ani 40-percentnú hranicu.

referendum-TT
Výsledky hlasovania voličov v Trnave

Zdroj: Štatistický úrad SR

Na prvú otázku Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou? odpovedalo ÁNO 93,61%, odpoveď NIE zvolilo 4,65%.

Na druhú otázku Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova? volilo odpoveď ÁNO 92,57%, NIE 5,49.

Tretia otázka Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania? získala 89,65 percenta odpovedí ÁNO a 7,51% určilo odpoveď NIE.

Na území Trnavského kraja dosiahla účasť 16,71 percenta.

V rámci Slovenskej republiky prišlo do volebných miestností 944 674 z 4 411 529 oprávnených voličov.

Účasť dosiahla 21,41%, referendum je neplatné.

Ulož ako PDF
Napísal 8. februára 2015 8:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Trnave prišlo na referendum 18 percent oprávnených voličov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.