reklama

V Trnave prišlo na referendum 18 percent oprávnených voličov

Účasť na referende v meste Trnava dosiahla v sobotu 7. februára 18,14 percenta.

Okrskové komisie vydali 9 840 hlasovacích lístkov, 9802 lístkov bolo platných. Počet oprávnených voličov v Trnave bol v deň rererenda 54 217.

V rámci okresu dosiahla najvyššia účasť 41,94 percenta v Dobrej Vode, v žiadnej inej obci okresu Trnava účasť neprekročila ani 40-percentnú hranicu.

referendum-TT
Výsledky hlasovania voličov v Trnave

Zdroj: Štatistický úrad SR

Na prvú otázku Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou? odpovedalo ÁNO 93,61%, odpoveď NIE zvolilo 4,65%.

Na druhú otázku Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova? volilo odpoveď ÁNO 92,57%, NIE 5,49.

Tretia otázka Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania? získala 89,65 percenta odpovedí ÁNO a 7,51% určilo odpoveď NIE.

Na území Trnavského kraja dosiahla účasť 16,71 percenta.

V rámci Slovenskej republiky prišlo do volebných miestností 944 674 z 4 411 529 oprávnených voličov.

Účasť dosiahla 21,41%, referendum je neplatné.

Ulož ako PDF
Napísal 8. februára 2015 8:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Trnave prišlo na referendum 18 percent oprávnených voličov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.