reklama

Referendum o slnečnej elektrárni v Špačinciach je neplatné. Prišlo málo voličov

AKTUALIZÁCIA 11. JÚLA 09:00 hod.
Referendum o umiestnení  fotovoltaickej elektrárne v katastri obce Špačince je neplatné. Možnosť vyjadriť svoj názor využilo 622 z 1820 oprávnených voličov, teda len niečo viac ako 34 percent.

Referendum je platné vtedy, ak účasť voličov prekročí 50 – percentnú hranicu.

Fotovoltaická elektráreň


„V pondelok 12. júla oficiálne vyhlásime výsledky referenda na zasadnutí obecného zastupiteľstva. Tam sa rozhodne, čo ďalej,“
uviedol starosta Ľubomír Matlák.

Slovenská spoločnosť Ozeko chce postaviť elektráreň s výkonom 30 MW na ploche 62 hektárov. Obci za to ponúka zmluvne zaručené finančné výhody. Poslanci obecného zastupiteľstva rozhodovali o žiadosti investora niekoľkokrát, napokon sa však uzniesli, že k tejto otázke vyhlásia miestne referendum.


Ulož ako PDF
Napísal 10. júla 2010 9:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.