reklama

Obecné zastupiteľstvo v Špačinciach napokon schválilo výstavbu slnečnej elektrárne

Aj napriek neúspešnému sobotňajšiemu referendu, prostredníctvom ktorého mali obyvatelia Špačiniec rozhodnúť o umiestnení fotovoltaickej elektrárne v katastri svojej obce, to po dnešnom rokovaní obecného zastupiteľstva vyzerá v prospech prijatia investície.

Investor si pre svoju elektráreň vybral pozemky asi 2 km za obcou v smere na Dolnú Krupú. Z Trnavy je táto lokalita vzdialená len asi 8 kilometrov.

Podľa zatiaľ neoficiálnych informácií, ktoré má trnava-live.sk k dispozícii, špačinskí poslanci dnes večer zahlasovali v prospech elektrárne pomerom hlasov 5 za, 3 proti a 1 sa zdržal.

Obecní zastupitelia mali tiež odsúhlasiť zverejnenie výsledkov referenda, hoci v prípade, že verejné hlasovanie nie je platné, zákon túto povinnosť neukladá.

Neoficiálne výsledky sobotňajšieho verejného plebiscitu hovoria, že z celkového počtu 622 platných hlasov (účasť asi 34%) hlasovalo za umiestnenie fotovoltaickej elektrárne 389 voličov (62,5%) a proti sa vyjadrilo 233  Špačinčanov (37,5%). Väčšinový názor sobotňajšieho referenda tak dnes na schôdzi obecného zastupiteľstva poslanci svojim hlasovaním iba potvrdili.

Slovenská spoločnosť Ozeko plánuje postaviť elektráreň s výkonom 30 MW na ploche 62 hektárov. Obci za to ponúka zmluvne zaručené finančné výhody. Poslanci obecného zastupiteľstva rozhodovali o žiadosti investora niekoľkokrát, napokon sa však uzniesli, že k tejto otázke vyhlásia miestne referendum.

Ulož ako PDF
Napísal 12. júla 2010 21:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.