reklama

Účasť na referende bola dopoludnia mizivá

Voliči sa za účasťou v referende netrhajú. Podľa slov podpredsedu obvodnej referendovej komisie v Trnave Michala Okruhlicu zhruba dve hodiny po otvorení referendových miestností dosahovala účasť voličov menej ako 5 percent.

V niektorých okrskoch prišlo pred deviatou ráno vyjadriť svoj hlas desať zo 600 zapísaných voličov, inde bola účasť asi 50 z 1800 voličov. Referendum na území trnavského okresu prebieha bez problémov a pokojne,“ skonštatoval Okruhlica.

Referendové otázky:

1. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky (NR SR) zákonom zrušila povinnosť fyzických osôb a právnických osôb platiť úhradu za služby verejnosti poskytované Slovenskou televíziou a Slovenským rozhlasom?

2. Súhlasíte s tým, aby NR SR zákonom rozšírila možnosť prerokovať konanie poslanca NR SR ako priestupok na všetky priestupky podľa zákona o priestupkoch?

3. Súhlasíte s tým, aby NR SR ústavným zákonom znížila počet poslancov NR SR na 100 s účinnosťou od nasledujúceho volebného obdobia?

4. Súhlasíte s tým, aby NR SR zákonom ustanovila, že orgány verejnej moci môžu obstarávať osobné motorové vozidlá s obstarávacou cenou maximálne 40-tisíc eur?

5. Súhlasíte s tým, aby NR SR ustanovila možnosť voliť poslancov NR SR a poslancov Európskeho parlamentu prostredníctvom internetu?

6. Súhlasíte s tým, aby NR SR zákonom vyňala osoby poverené výkonom verejnej moci z možnosti uplatniť právo na odpoveď podľa tlačového zákona?

V histórii Slovenska bol zo šiestich pokusov o referendum úspešný len jediný: v máji 2003 rozhodli občania SR o vstupe krajiny do Európskej únie. Zúčastnilo sa 52,15% ľudí.

Ulož ako PDF
Napísal 18. septembra 2010 11:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.