reklama

O referende budú Trnavčania hlasovať v 27 volebných okrskoch

Prezident SR Ivan Gašparovič vyhlásil na základe petície občanov referendum, v ktorom sa voliči vyjadria k šiestim otázkam: plateniu tzv. koncesionárskych poplatkov, obmedzeniu poslaneckej imunity, zníženiu počtu poslancov NR SR, stanoveniu limitu pre nákup vládnych limuzín, zavedeniu možnosti volieb do Národnej rady a Európskeho parlamentu cez internet a k zmene tlačového zákona.

Termín referenda je určený na sobotu 18. septembra 2010 v čase od 7.00 do 22.00 hod.

V Trnave bude vytvorených 27 okrskov. Každý volič mal dostať do 24. augusta oznámenie o čase a mieste konania referenda s upozornením na povinnosť preukázať sa občianskym preukazom.

Reprofoto: TV MarkízaVoliči sa v referende iniciovanom stranou Sloboda a Solidarita vyjadria k šiestim otázkam:

1. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky (NR SR) zákonom zrušila povinnosť fyzických osôb a právnických osôb platiť úhradu za služby verejnosti poskytované Slovenskou televíziou a Slovenským rozhlasom?

2. Súhlasíte s tým, aby NR SR zákonom rozšírila možnosť prerokovať konanie poslanca NR SR ako priestupok na všetky priestupky podľa zákona o priestupkoch?

3. Súhlasíte s tým, aby NR SR ústavným zákonom znížila počet poslancov NR SR na 100 s účinnosťou od nasledujúceho volebného obdobia?

4. Súhlasíte s tým, aby NR SR zákonom ustanovila, že orgány verejnej moci môžu obstarávať osobné motorové vozidlá s obstarávacou cenou maximálne 40-tisíc eur?

5. Súhlasíte s tým, aby NR SR ustanovila možnosť voliť poslancov NR SR a poslancov Európskeho parlamentu prostredníctvom internetu?

6. Súhlasíte s tým, aby NR SR zákonom vyňala osoby poverené výkonom verejnej moci z možnosti uplatniť právo na odpoveď podľa tlačového zákona?

V histórii Slovenska bol zo šiestich pokusov o referendum úspešný len jediný: v máji 2003 rozhodli občania SR o vstupe krajiny do Európskej únie. Zúčastnilo sa 52,15% ľudí.

Ulož ako PDF
Napísal 14. septembra 2010 9:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.