reklama

Na území mesta bude počas referenda o polovicu menej volebných miestností

Trnavčania v uplynulých týždňoch dostávali do poštových schránok oznámenia o mieste a čase konania referenda, vyhláseného na sobotu 7. februára 2014.

Mesto Trnava odporúča občanom do pozornosti skutočnosť, že približne polovica voličov bude mať na referendum určenú inú miestnosť ako vo voľbách.

Vzhľadom na to, že v referende sa do jedného okrsku môže zaradiť až 2000 voličov, na tento účel bolo vytvorených 29 okrskov. V komunálnych voľbách bolo okrskov až 56, informuje trnavská samospráva.

V prípade, že nebudete počas konania referenda v mieste svojho trvalého bydliska, ale chcete sa ho zúčastniť, môžete si do 5. februára 2015 vybaviť hlasovací preukaz.

volby

Ilustračné foto

Na vybavenie hlasovacieho preukazu potrebujete platný občiansky preukaz.

V prípade, že ho hlasovací preukaz budete žiadať prostredníctvom splnomocnenej osoby alebo písomne, je nutné vypniť žiadosť o vydanie hlasovacieho preukazu.

Žiadosť si môžete stiahnuť z tejto stránky.

Hlasovacie preukazy sa vydávajú do 5. februára 2015 (vrátane) v úradných hodinách MsÚ v Trnave.

Referendové otázky:
1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?

2. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?

3. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania?

Ulož ako PDF
Napísal 22. januára 2015 12:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na území mesta bude počas referenda o polovicu menej volebných miestností”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.