reklama

Mesto začalo s vydávaním hlasovacích preukazov pre tých, ktorí počas volieb nebudú v mieste trvalého bydliska

Voliči, ktorí majú trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a v deň konania parlamentných volieb nebudú môcť voliť vo volebnom okrsku, v ktorého zozname voličov sú zapísaní (v mieste svojho trvalého pobytu), môžu od stredy 16. augusta 2023 požiadať mesto o vydanie hlasovacieho preukazu. Po jeho predložení budú môcť voliť v ktoromkoľvek volebnom okrsku na Slovensku.

Žiadosti sa prijímajú osobne alebo v listinneju forme.

Osobne môžete o preukaz poožiadať na Mestskom úrade v Trnave na Trhovej 3 na ohlasovni pobytu: najneskôr posledný pracovný deň pred konaním volieb (t. j. najneskôr 29. septembra 2023) v úradných hodinách.

V listinnej forme musí byť žiadosť doručená najneskôr 15 pracovných dní pred dňom konania volieb (t. j. najneskôr 8. septembra 2023) e-mailom na adresu hlasovaci.preukaz@trnava.sk buď ako sken vyplneného tlačiva alebo v textovej forme tvoriacej obsah e-mailovej správy – žiadosť musí byť doručená najneskôr 15 pracovných dní pred dňom konania volieb (t. j. najneskôr 8. septembra 2023).

Ilustračné foto: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 20. augusta 2023 15:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.