reklama

Mesto Trnava chce občanom pomôcť s registráciou na očkovanie, zriaďuje linky pre tých, ktorí nemajú prístup na internet 

Mať doma internetové pripojenie či poradiť si s online formulárom nie je samozrejmosťou pre každého. Zaregistrovať sa na očkovanie proti koronavírusu je však momentálne možné iba týmto spôsobom, preto Mesto Trnava zriaďuje telefonické linky pre ľudí, ktorí s tým potrebujú pomôcť a nemajú sa na koho obrátiť. 

Služba začne fungovať od pondelka 15. marca 2021 na číslach 0949 117 920 a 0915 972 143 medzi 8.00 a 14.00 hod. Linky sú určené prioritne občanom Trnavy. 

„Je dôležité upozorniť na to, že linky mesta neslúžia na prednostné objednanie sa na očkovanie. Zodpovední zamestnanci Mestského úradu v Trnave budú volajúcich registrovať do štátneho systému čakateľov na očkovanie a výber termínov bude záležať na aktuálnej obsadenosti vakcinačných centier. Ministerstvo zdravotníctva SR otvára voľné pozície priebežne podľa krajov a vekových skupín vo večerných hodinách,“ upozorňuje trnavská samospráva.   


Túto správu chcel na monitore vidieť každý, kto sa snažil zaregistrovať na očkovanie. Nie každému sa to však pre technické problémy NCZI podarilo.

Telefonická služba Mesta Trnava pomáha tým, ktorí sa na webe korona.gov.sk nevedia zaregistrovať sami, oproti iným záujemcom však nie je nijako zvýhodnená. Zamestnanci mesta nemôžu volajúcim zaručiť skorší termín vakcinácie, iba za nich vyplniť elektronický formulár v prípade, že budú k dispozícii voľné miesta.  

Samospráva prosí obyvateľov, aby svojim blízkym, známym či susedom, obzvlášť tým, ktorí žijú osamelo, podali pomocnú ruku i z vlastnej iniciatívy. Viac ako kedykoľvek predtým je na mieste solidarita a spolupatričnosť a niektorí ľudia v našom okolí možno potrebujú práve takúto pomoc v oblasti informačných technológií.  

„S registráciou na očkovanie by mal pomáhať všeobecný lekár, v týchto náročných časoch však chceme vyjsť našim občanom v ústrety aj takýmto spôsobom, hoci pri možnostiach zabezpečenia vakcinácie sme limitovaní kapacitami štátu,“ hovorí viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská.  

Okrem tejto služby zriadilo mesto začiatkom marca nákupnú linku pre ľudí v karanténe, ktorí nemajú možnosť požiadať svojich blízkych o nákup potravín, drogérie či liekov.

Samospráva okrem toho pripravila priestory na veľkokapacitné vakcinačné centrum v Mestskej športovej hale na Rybníkovej 15. Centrum zariadené po materiálnej i technickej stránke mala v úmysle odovzdať Fakultnej nemocnici Trnava, aby v ňom mohla spustiť očkovanie verejnosti, nemocnica ani štát však ponuku zatiaľ nevyužili.

Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2021 19:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.