reklama

Mesto otvorí od 11. januára väčšinu škôlok pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry a tých, ktorí nemôžu pracovať z domu

V pondelok 11. januára 2021 sa otvorí väčšina škôlok a školských klubov detí v Trnave. Niee o všetky bol v tomto období záujem, informuje trnavská mestská samospráva.

Mesto Trnava ako zriaďovateľ škôl a školských zariadení vykonalo medzi rodičmi prieskum záujmu o umiestnenie dieťaťa v materskej škole, resp. v školskom klube detí po zimných prázdninách.

Na základe spätnej väzby zákonných zástupcov detí v zmysle rozhodnutia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR sa od 11. januára obnoví prevádzka vo všetkých materských školách v meste, s výnimkou štyroch.

Zatvorené zostanú MŠ Ľudová 27, MŠ Murgašova 13, MŠ Okružná 19 a MŠ Okružná 27.

Ilustračné foto

“V uvedených štyroch materských školách bol záujem veľmi nízky. Niektoré z otvorených škôlok, ktoré patria pod spoločnú základnú školu, sa spoja, rodičia budú informovaní zo strany MŠ. Škôlky budú otvorené v štandardných časoch, Mesto Trnava riaditeľom vzhľadom na epidemiologickú situáciu odporúča znížiť počet detí v triede na pätnásť,” priblížila hovorkyňa mesta a vedúca úseku komunikácie a marketingu Veronika Majtánová.

Školské kluby detí budú obnovené takmer na všetkých školách okrem základnej školy na Námestí Slovenského učeného tovarišstva 15 a ZŠ na Atómovej 1, kde bol záujem zo strany rodičov takmer nulový.

Prevádzkový čas školských klubov je od 6.30 do 15.30 hod., počet žiakov v skupine je ministerstvom stanovený na päť.  

“Pripomíname, že prevádzka MŠ a ŠKD je počas aktuálnych preventívnych opatrení obnovená na základe rozhodnutia ministra školstva len pre deti, ktorých zákonní zástupcovia pracujú v kritickej infraštruktúre, alebo im povaha ich práce neumožňuje vykonávať prácu z domu. V prípade, ak jeden zo zákonných zástupcov nespĺňa túto podmienku, nemôže dieťa v tomto období materskú školu alebo školský klub navštevovať,” zdôraznila Majtánová.

Ulož ako PDF
Napísal 10. januára 2021 10:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto otvorí od 11. januára väčšinu škôlok pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry a tých, ktorí nemôžu pracovať z domu”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.