reklama

Mesto odmietlo tretinu žiadostí o prijatie do MŠ. Tých, ktorí neuspeli a splnili podmienky, je podstatne menej

AKTUALIZOVANÉ 14:31 h

Z celkového počtu 765 detí, ktoré rodičia počas marca zapisovali do materských škôl na území Trnavy, sa nepodarí v budúcom školskom roku umiestniť 261, teda až jednu tretinu.

Najväčší počet odmietnutých žiadostí o prijatie – približne 60 percent – bol z dôvodu nedovŕšeného veku troch rokov. Tradične neuspeli ani mnohí žiadatelia s trvalým pobytom mimo Trnavy, negatívne stanovisko dostali aj rodičia, ktorí nie sú zamestnaní.
Ide o základné podmienky vyžadované pri zápise mestom Trnava ako zriaďovateľom materských škôl.

„Je potrebné pripomenúť, že ak odrátame žiadateľov zo susedných obcí a miest a tých, ktorí chceli umiestniť dieťa mladšie ako trojročné, reálny počet zamietnutých žiadateľov, ktorí splnili podmienky, je približne 60 až 70. Navyše počítame s tým, že časť z týchto detí bude umiestnená po dovŕšení 3. roku života,“ zdôraznil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič a dodal, že mestu z platnej legislatívy nevyplýva povinnosť vyhovieť žiadosti rodičov, ktorí na dieťa mladšie ako tri roky poberajú opatrovateľský príspevok.

Aktuálne údaje z marcových zápisov mesto ďalej vyhodnotí. Získané poznatky chce využiť ako podklad pri plánovanom zriaďovaní nových tried pre škôlkárov.

Ilustračné foto

P. Tomašovič pre trnava-live.sk nedávno zdôraznil, že samospráva v súčasnosti hľadá možnosti pre zriadenie jednej až dvoch nových materských škôl. Využiť chce voľné priestory vo vlastných budovách, pozornosť sústreďuje najmä na menej využívané objekty niektorých základných škôl.
„Chceme efektívne využiť existujúce školské budovy. Možnosť sa núka aj v podobe zriadenia základnej školy spolu s materskou v spoločnom objekte. Týmto spôsobom funguje napríklad ZŠ Vančurova alebo ZŠ v Modranke,“ naznačil možnosti aspoň čiastočného riešenia probému nedostatku miest v materských školách Tomašovič.

Dvadsať škôlok v Trnave navštevuje takmer 1670 detí. Mesto naposledy sprevádzkovalo novú materskú školu v školskom roku 2009/10 na Spartakovskej ulici, kde vzniklo 85 miest.

Pre viacerých rodičov môže problém rozlúsknuť umiestnenie dieťaťa do jednej zo súkromných materských škôl.

Ulož ako PDF
Napísal 29. marca 2011 10:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto odmietlo tretinu žiadostí o prijatie do MŠ. Tých, ktorí neuspeli a splnili podmienky, je podstatne menej”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.