reklama

Mesto zriaďuje pre ľudí s koronavírusom telefónnu linku na zabezpečenie nevyhnutných nákupov

Od stredy 3. marca 2021 budú môcť Trnavčania, ktorí boli pozitívne testovaní na koronavírus a musia dodržiavať karanténu, využiť telefónnu linku na zabezpečenie základných životných potrieb, teda na nákup potravín, liekov a drogérie.

Linka s číslom 033/32 36 168 bude fungovať v pracovných dňoch medzi 8.30 a 11.00 hod., informovala trnavská radnica.

Prevádzkovať ju budú zamestnanci odboru sociálneho Mestského úradu v Trnave. Volajúcich sa budú pýtať na meno, adresu, číslo domu, resp. bytu, poschodie.

Potrebné bude oznámiť aj to, odkedy je žiadateľ pozitívny na COVID-19 a na ktorom odberovom mieste mu vykonali test. Dôležitou informáciou bude tiež, či má volajúci potravinovú alergiu alebo intoleranciu.

„S nákupnou linkou máme skúsenosti už z prvej vlny koronavírusu, kedy sme túto službu zabezpečovali pre seniorov. Našou snahou je uľahčiť život ľuďom, ktoré musia byť v karanténe, a nemajú možnosť obrátiť sa na svojich blízkych, susedov či donáškovú službu, aby im domov doručili potrebné veci,“ uviedla vedúca odboru sociálneho MsÚ Ingrid Huňavá.

Samospráva žiada občanov, aby túto službu využívali len v prípade, že ju skutočne potrebujú, a nezneužívali situáciu na dovoz potravín, liekov a drogérie.

Nákupná linka je určená pre ľudí, ktorí si nemôžu pomôcť inak a sú na túto službu odkázaní.

(ts)

Dôležité informácie
k nákupnej linke Mesta Trnava:

– Linka 33/32 36 168 funguje od 3. marca 2021 v pracovných dňoch medzi 8.30 a 11.00 hod.

– Na linke nahlásite svoje meno, adresu, číslo domu, resp. bytu, poschodie. Uvediete tiež, kedy a na ktorom odberovom mieste vám testom potvrdili pozitivitu na COVID-19.

– Informujte, prosím, o prípadnej potravinovej alergii či intolerancii.

– Výber konkrétnych značiek výrobkov v obchodnej prevádzke je na uvážení nakupujúcich zamestnancov mestského úradu.

– Suma za tašku bude v cene nákupu.

– Za nákup zaplatíte až po doručení na základe pokladničného bloku.

– Platba je možná iba v hotovosti.

– Peniaze nedávajte nikomu vopred, zamestnanci mestského úradu sa preukážu služobným preukazom.

Ulož ako PDF
Napísal 1. marca 2021 14:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.