reklama

Trnavčania v núdzi môžu využiť telefónnu linku mesta na zabezpečenie nákupu či vyzdvihnutie liekov

Mesto Trnava zriadilo telefónnu linku pre ľudí odkázaných na pomoc druhých. Určená je osamelo žijúcim seniorom, ľuďom so zdravotným znevýhodnením, osamelým rodičom s deťmi a osobám v karanténe. Práve tí, ktorí žijú sami, sú nevládni či majú zdravotné obmedzenie a nemajú koho požiadať o pomoc, to majú v týchto náročných dňoch najťažšie. Prosíme občanov, aby túto linku použili len v čase najväčšej núdze.

Ako požiadať o pomoc, ak potrebujete nakúpiť potraviny, drogériu či lieky

Od 19. marca 2020 až do odvolania je možné v pracovných dňoch od 9.00 do 11.00 hod. volať na telefónne číslo 033/32 36 173.

Mesto prosí žiadateľov, aby si vopred premysleli, čo konkrétne budete potrebovať nakúpiť na ďalšie dni (potraviny, drogériu či lieky).

Na linke sa budú pýtať na vaše meno, adresu, číslo domu, resp. bytu, poschodie a skutočnosť, či ste v karanténe. Je potrebné informovať, ak máte potravinovú alergiu či intoleranciu.

Ilustračné foto

Nákup a rozvoz budú zabezpečovať zamestnanci Mesta Trnava, výber konkrétnych značiek výrobkov v obchodnej prevádzke bude na ich uvážení. Suma za tašku bude v cene nákupu.

Za nákup zaplatíte až po doručení na základe pokladničného bloku. Platba je možná iba v hotovosti. Peniaze nikomu nedávajte vopred.

Kedy by ste nemali volať?

Ak máte v Trnave rodinu či známych, požiadajte o pomoc najskôr ich. Núdzová telefónna linka je zriadená pre tých, ktorí sa nemajú na koho obrátiť. Chceme pomôcť ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú.

Mesto Trnava upozorňuje, že uvedený telefónny kontakt neslúži na otázky týkajúce sa zdravotného stavu.

Na informácie ohľadne koronavírusu môžete využiť infolinku Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Trnave 0905 903 053.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 19. marca 2020 6:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.