reklama

Koncert pre Japonsko: aj Trnavčania môžu ukázať, že vedia pomôcť ľuďom v núdzi

V pondelok 11. apríla si Japonsko pripomenulo mesiac odvtedy, čo silné zemetrasenie a následné vlny tsunami zasiahli pobrežie Japonska, vyžiadali si tisícky obetí a spôsobili obrovské materiálne škody. Slovenský Červený kríž prostredníctvom solidarity občanov Slovenska podporí obyvateľov Japonska cez svoju sesterskú organizáciu – Japonský Červený kríž, keď po ukončení vyhlásenej zbierky pošle vyzbierané finančné prostriedky na záchranné operácie do Japonska.

Svojou troškou môžu obyvateľom krajiny vychádzajúceho Slnka, postihnutým hroznou prírodnou katastrofou, pomôcť aj Trnavčania.

Trnavské agentúry Kamart a Dimenzia pripravujú na štvrtok 28. apríla benefičný Koncert pre Japonsko. Podujatie sa uskutoční v Mestskej športovej hale so začiatkom o 20. hodine.

„Som presvedčený, že obyvatelia nášho mesta si prídu vychutnať koncert kvalitných hudobných skupín, a zároveň zaplatením vstupného preukážu svoju dobrosrdečnosť a spolupatričnosť s obeťami japonskej prírodnej katastrofy,“ vyhlásil spoluorganizátor akcie Peter Gese.

Na Koncerte pre Japonsko vystúpia slovenskí Polemic, úspešná trnavská skupina Hudba z Marsu a japonské zoskupenie Hinoki-ya. „Polemic a Hudbu z Marsu netreba nášmu publiku nijako zvlášť predstavovať. Ide o dostatočne známych a kvalitných umelcov. Hinoki-ya produkujú tzv. word music v pozitívnom, rytmickom a veselom prevedení. Našim zámerom bolo poňať dramaturgiu a hudobné zloženie účinkujúcich v optimistickom duchu, aj preto sme pozvali kapely, z ktorých pozitívna energia priam vyžaruje,“ vysvetlil Gese.

Oficiálny plagát koncertu

Vstupenky na koncert si môžete zakúpiť v CD Aquarius na Štefánikovej 5, v TINS-e pod mestskou vežou alebo cez ticketportal. V predpredaji zaplatíte symbolických 5 eur, pred koncertom 7 eur.

„Výťažok z koncertu poputuje prostredníctvom darovacej zmluvy so Slovenským červeným krížom do Japonska. Rozhodli sme sa pre spoluprácu so slovenskou pobočkou Červeného kríža, pretože táto organizácia s celosvetovým pôsobením je pre nás najlepšou zárukou, že vyzbierané peniaze budú použité transparentne a tým, ktorí ich naozaj potrebujú,“ doplnil Peter Gese.

Facebookovská stránka koncertu

HINOKI-YA

POLEMIC

HUDBA Z MARSU

Ulož ako PDF
Napísal 14. apríla 2011 21:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.