reklama

Zeremonia: hip-hopová oslava jari

Zeremonia (z nem. die Zeremonie – obrad, ceremónia) je hip-hopovou oslavou blížiacej sa jari – lámania ľadov, kvitnutia snežienok a ničivých záplav z roztopeného snehu. Pri každej ceremónii musí byť ten, čo veci dáva do pohybu, čiže Master of Ceremonies.

Experimental rap v piatok 27. februára v Berlineri. Vystúpia tri české hip-hopové formácie Mutanti Hledaj Východisko, Edoshův Kurník a Idkfa. Začiatok je o 20.00.

zeremonia

Mutanti hledaj východisko sú Jan Vejražka a Jiří Konvalinka a občas aj speváčka Berenika Kohoutová. Po dvojici vianočných demoalbumov (2010, 2011) vydali v decembri 2014 svoj debutový album Můj bůh září do mých temnot – černoch (Landmine Alert).

Slovami Jonáša Zbořila Mutanti “stavajú dohromady trochu úchylné predstavenie, prevteľujú sa do rolí ľudí, ktorých nechcete stretnúť alebo ich stretnúť nemôžete, pretože sa schovávajú v kanáloch. Zmutovaný rap dua absolventov DAMU sa vám zaryje pod kožu.”

Edoshův Kurník sami seba opisujú ako “dada hovada” s divadelnými prvkami. Kombinujú ženský rap a spev dvojice Narušená Trombóza a Laktóza s rapom a beatmi od Edosha a Ku-Beatovým beatboxom. Členovia zoskupenia sú súčasťou aj ďalších projektov, napríklad Seks alebo rapujúceho “gango-hejna” PTAKZ.

Idkfa: „Vyprošťovací lektvar z kocoviny postapokalyptického věku” (Petr Balada) alebo Inkoherentnídelikventikřečovitěfakujícíabsolutno majú za sebou plodný rok. Vydali postupne nahrávky Všechny!zbraně!dětem!, SMRDsürky, memesis a KOST (dostupné na bandcampe). Inkoherentnú zostavu v Berlineri vytvoria Smrad a členky/ovia Edoshovho Kurníku, na nahrávkach sa podieľajú ďalší delikventi.

Zeremonia
piatok 27. februára
BerlinerDKP
Vstupné 5 eur

LINEUP:
20:00 / Idkfa (emo-doom rap, Jihlava, CZ)
21:00 / Edoshův Kurník (dada hovada, Kutná Hora, CZ)
22:00 / Mutanti Hledaj Východisko (experimental rap, Praha, CZ)

Viac podrobností v evente: facebook.com/events/1563693090539072

Z KONCERTU ROVNO NA PÁRTY/ so vstupenkou z koncertu máš zadarmo vstupné na BRAVO párty – HipHop edition v ArtKlube.

Dočasný kultúrny priestor sa nachádza na Pekárskej 40, v bývalom dome Akadémie vzdelávania. Ide o projekt občianskeho združenia Publikum.sk, ktorý bude fungovať pokým sa neotvorí kultúrne centrum Malý Berlín.

Ulož ako PDF
Napísal 25. februára 2015 17:25. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.