reklama

Prejdite sa históriou hip-hopu v zábavnej prednáške v Malom Berlíne

Už počas najbližšieho víkendu budete môcť aj formou klipov, kníh či fotografií nahliadnuť do hudby nedávno minulej. V rámci prvého večera série prednáškovo-diskusného cyklu o stručnej histórii hudobných žánrov sa v kultúrnom centre Malý Berlín dostane pod drobnohľad hip-hop. DJ-i VKTRD a Spino v sobotu o 19.00 h s radosťou uvítajú ľudí s nadšením pre rap, hip hop, grafity a ďalšie odtienky tejto širokej subkultúry.

Stručnú históriu hudobných žánrov si návštevníci prejdú spolu s lokálnym  DJ-om a hudobno technologickým entuziastom Viktorom Drábekom. Toho môžu poznať pod prezývkou VKTRD. Hráva prevažne z vinylov a preferuje používanie analógových mašín. Profesne sa venuje sound designu a videoprodukcii.

V Trnave tiež pôsobí ako promóter a organizátor eventov. S novým cyklom nepriamo nadviaže na svoje predchádzajúce prednášky o histórii DJ-ingu, ktoré sa na jar a na jeseň uskutočnili takisto v Malom Berlíne.

FOTO: Michaela Lehoczká / Malý Berlín

Do svojej novej série podujatí si bude pravidelne pozývať hostí. Tým prvým sa v sobotu stane Trnavčan Lukáš Haas známy ako DJ Spinhandz. Vystupuje ako dvorný DJ rapera Strapa a na vlastnej koži zažil príchod hip-hopu na slovenskú scénu.

Sám sa v tomto žánri angažoval a dodnes je jeho vášňou. Na prednáške sa povenuje tancu, grafitom, spomienkam na súťaže DJ-ov, porozpráva o koncertoch v kluboch, halách či na festivaloch. Jeho spomienky doplnia aj ikonické skladby, ale aj rôzne ukážky, ktoré si pre návštevníkov pripravil.

Do histórie hip-hopu nahliadnete v kultúrnom centre Malý Berlín (Štefánikova 4, Trnava) v sobotu 8. októbra 2022 o 19:00. Vstupné je 3 € a lístky si môžete kúpiť v predpredaji alebo na kase pol hodinu pred začiatkom.

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 6. októbra 2022 8:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.