reklama

Prejdite sa históriou hip-hopu v zábavnej prednáške v Malom Berlíne

Už počas najbližšieho víkendu budete môcť aj formou klipov, kníh či fotografií nahliadnuť do hudby nedávno minulej. V rámci prvého večera série prednáškovo-diskusného cyklu o stručnej histórii hudobných žánrov sa v kultúrnom centre Malý Berlín dostane pod drobnohľad hip-hop. DJ-i VKTRD a Spino v sobotu o 19.00 h s radosťou uvítajú ľudí s nadšením pre rap, hip hop, grafity a ďalšie odtienky tejto širokej subkultúry.

Stručnú históriu hudobných žánrov si návštevníci prejdú spolu s lokálnym  DJ-om a hudobno technologickým entuziastom Viktorom Drábekom. Toho môžu poznať pod prezývkou VKTRD. Hráva prevažne z vinylov a preferuje používanie analógových mašín. Profesne sa venuje sound designu a videoprodukcii.

V Trnave tiež pôsobí ako promóter a organizátor eventov. S novým cyklom nepriamo nadviaže na svoje predchádzajúce prednášky o histórii DJ-ingu, ktoré sa na jar a na jeseň uskutočnili takisto v Malom Berlíne.

FOTO: Michaela Lehoczká / Malý Berlín

Do svojej novej série podujatí si bude pravidelne pozývať hostí. Tým prvým sa v sobotu stane Trnavčan Lukáš Haas známy ako DJ Spinhandz. Vystupuje ako dvorný DJ rapera Strapa a na vlastnej koži zažil príchod hip-hopu na slovenskú scénu.

Sám sa v tomto žánri angažoval a dodnes je jeho vášňou. Na prednáške sa povenuje tancu, grafitom, spomienkam na súťaže DJ-ov, porozpráva o koncertoch v kluboch, halách či na festivaloch. Jeho spomienky doplnia aj ikonické skladby, ale aj rôzne ukážky, ktoré si pre návštevníkov pripravil.

Do histórie hip-hopu nahliadnete v kultúrnom centre Malý Berlín (Štefánikova 4, Trnava) v sobotu 8. októbra 2022 o 19:00. Vstupné je 3 € a lístky si môžete kúpiť v predpredaji alebo na kase pol hodinu pred začiatkom.

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 6. októbra 2022 8:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.