reklama

Sobotné vínne tour do vinárstiev Regiónu Tirnavia už aj na jar

Sobotné výlety do vinárstiev Regiónu Tirnavia organizuje Trnava Tourism v spolupráci s Víno Mrva&Stanko, Terra Parna, Karpatská perla a Vína z Mlyna popri jesennej sezóne pilotne aj na jar. Pod sloganom „Tirnavia – región svetových vín“ tak nadväzuje na úspech dvoch predošlých ročníkov.

Vinársky turizmus predstavuje v súčasnosti jednu z najatraktívnejších foriem cestovateľského zážitku. Práve túto skutočnosť vníma Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism v rozmere strategického rozvoja destinácie ako výzvu a už tretím rokom organizuje zážitkové Sobotné vínne tour v spolupráci so známymi vinárstvami Víno Mrva&Stanko s ocenením „Vinárstvo roka 2010 a 2013“, moderným rodinným vinárstvom Terra Parna, ktoré vkusne spája vinársku tradíciu s modernou architektúrou a malebnými vinicami, vinárstvom Karpatská Perla oceneným titulom „Vinárstvo roka 2011 a 2012“ a vinárstvom zo skutočného mlyna – Vína z Mlyna.

Myšlienkou konceptu vínnej tour je priviesť skupinu milovníkov vína priamo do vinárstva, resp. autentických priestorov, v ktorých sa víno rodí. Práve vo vinárstve návštevníci spoznávajú osobnosť vinára, ktorý sám vedie degustáciu vybraných vín a počas exkurzie vinárstvom sprevádza skupinu výrobnými a pivničnými priestormi.

vino-tourism

Ilustračné foto: Trnava Tourism

Počas jedného sa tak návštevníci zoznámia s tajomstvom výroby vína, ochutnajú až 12 vzoriek vín a vychutnajú si atmosféru doposiaľ skrytých pivníc. Doprava je medzi vinárstvami zabezpečená komfortným mikrobusom s nástupom i výstupom v centre mesta Trnava. V rámci programu sa návštevníci oboznámia s vinárskou a vinohradníckou históriou Regiónu Tirnavia.

V nadväznosti na úspešnú jesennú sezónu posledných dvoch ročníkov organizuje Trnava Tourism pilotné jarné termíny v mesiacoch marec – máj 2015.

Sobotné vínne tour ponúka Trnava Tourism aj ako súčasť pobytového víkendového balíka, v spolupráci s kvalitnými ubytovacími zariadeniami (napr. Hotel Holiday Inn, Hotel Impiq, Hotel London).

Návštevníci si môžu zakúpiť sobotné vínne tour či špeciálne pobytové balíky na webovej stránke destinácie www.regiontirnavia.sk v sekcii Ponuky/Balíky alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Regiónu Tirnavia.

Bližšie informácie: www.regiontirnavia.sk/magnetickost-tirnavie/vino/navstevy-vinarstiev-ponuka/vinne-tour.

(Tlačová správa)

Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2015 6:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.