reklama

Vychutnajte si jeseň s vínami Regiónu Tirnavia

Víno má na Slovensku dlhú históriu. Za vinice v povodí Dunaja vďačíme Rimanom, ktorí tu pestovali ušľachtilé odrody už pred príchodom Slovanov. Tradíciu pestovania viniča si osvojili aj vinári z okolia Malých Karpát. Vďaka nim môžeme v pivniciach vinárstiev dodnes nájsť skutočné vínne klenoty. Vydajte sa ich preskúmať v rámci sobotných vínnych tour spoločne s Trnava Tourism.

Už v sobotu 7. októbra 2017 môžete poštekliť svoje chuťové poháriky ochutnávkou vín z vinárstiev Víno Mrva & Stanko a Terra Parna. Počas októbra a novembra budete mať šancu navštíviť aj rodinné vinárstva Vína z Mlyna v Doľanoch či Karpatskú perlu v Šenkviciach.

Každé z týchto vinárstiev ponúka návštevníkom iný pohľad na umenie spracovania vínnej révy.

Víno Mrva & Stanko predstavujú víno ako moderný nápoj harmonický v chuti i vôni, plný sviežosti a ovocných tónov, ktorý sa stal výzvou všetkým starým typom vín. Moderné vinárstvo Terra Parna, postavené uprostred romantického vinohradu, sa zase preslávilo spracovaním odrody Modrý Portugal, do ktorého sa zamiloval už František Hečko vo svojom románe Červené víno.

Ilustračné foto: Trnava Tourism

Vo vinárstve Vína z Mlyna, vybudovanom v priestoroch najstaršieho mlyna obce Doľany, je dominantnou odrodou Veltlínske Zelené, ktoré podľa filozofie rodiny Demovičovcov spracovávajú len tradičnými metódami s pomocou klasických technológií.

Manželia Šebovci, ktorí založili vinárstvo Karpatská perla reprezentované sloganom „Perly sa rodia vo vinohrade“, zase vidia podstatu kvality vína práve v starostlivosti o vinice.

„Každé z vinárstiev v regióne Tirnavia predstavuje milovníkom vína iný koncept jeho spracovania. Aj preto sú vínne tour skvelou príležitosťou pre spoznanie rôznorodých chutí Malých Karpát,“ vysvetľuje Michaela Potočárová, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism a dodáva: „S radosťou vás pozývame na sobotné vínne tour, ktoré môžete vďaka nášmu vinárskemu mikrobusu absolvovať vo vybraných októbrových a novembrových termínoch.“

Odvoz z Trnavy je zabezpečený v rámci výletového balíčka a ubytovanie je možné si rezervovať cez miestnu organizáciu cestovného ruchu na www.regiontirnavia.sk.

Ilustračné foto: Trnava Tourism

Termíny jesenných vínnych tour 2017:

Október
7. 10. | VÍNO Mrva & Stanko a TERRA PARNA
14. 10. | Vína z Mlyna a TERRA PARNA
21. 10. | Karpatská perla a TERRA PARNA

November
4. 11. | VÍNO Mrva & Stanko a Karpatská perla

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2017 7:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.