reklama

Jarné víkendy v regióne Tirnavia: romantické vinohrady, vôňa vína aj medu

Jarné víkendy sú ako stvorené na objavovanie nových miest. Zažite cestu po vinárstvach, vychutnajte si víno s priateľmi alebo navštívte najznámejšie medovinárstva. To všetko nájdete v Trnave a jej susedných obciach, ktoré skrývajú čarovné vinohrady a vínne pivnice.

Viete ako chutia vína z regiónu Tirnavia či najlepšia medovina na svete? Od marca do mája môžete stráviť soboty v známom vinárstve Víno Mrva&Stanko alebo v Terra Parna, ktoré spája vinársku tradíciu s modernou architektúrou a malebnými vinicami.

Nebude chýbať ani vinárstvo zo skutočného mlyna – Vína z Mlyna, Karpatská perla či rodinné vinárstvo Magula, špecializujúce sa na výrobu bio vína.

karpatskaperla1
Vinárstvo Karpatská perla

„Sobotná zážitková vínna tour zahŕňa návštevu dvoch vinárstiev v čase od 14.00 – 19.00 h, pričom v každom na vás čaká riadená degustácia šiestich vzoriek vína s pripraveným občerstvením. Zároveň aj prehliadka technologických priestorov, barikových pivníc a dokonca aj privátnych archívov,“ predstavila vínne tour riaditeľka Trnava Tourism Michaela Potočárová.

Ak máte radšej sladšie nápoje, tak vás poteší návšteva svetovo oceňovaného medovinárstva Apimed. Ochutnať môžete napríklad koreninami zvýraznenú trnavskú medovinu alebo tradičnú čistú staroslovanskú medovinu s vôňou agátu, ihličia našich hôr a lesov.

Vaše zmysly jednoznačne opantá aj medovina Barrique, ktorá získala na prestížnej medzinárodnej súťaži v Južnej Kórei ocenenie ,,Najlepšia medovina na svete“. „V sprievode skúseného technológa nahliadnete nielen do technologických priestorov, ale aj do barikovej pivnice a môžete sa tešiť aj na prezentáciu produktov z medu a medovej kozmetiky,“ dodala Michaela Potočárová.

To všetko zažijete v sprievode majstrov vinárov a medovinárov s možnosťou pobytu v trnavských hoteloch a penziónoch alebo za jeden večer so zabezpečenou dopravou. Príďte, spoznajte a ochutnajte vína a medovinu svetovej kvality regiónu Tirnavia.

apimed-kudlac
Zakladateľ úspešnej medovinárskej firmy Apimed Peter Kudláč

Jarné termíny – sobotné vínne tour:

MAREC
19. 3. Víno Mrva&Stanko a Terra Parna

APRÍL
23. 4. MAGULA rodinné vinárstvo a Karpatská perla

MÁJ
14. 5. Víno Mrva&Stanko a Karpatská perla
28. 5. Vína z mlyna a MAGULA rodinné vinárstvo

Jarné termíny výletov za medovinou:

APRÍL
Sobota 16. 4. 17.00 – 19.00 hod.

MÁJ
Sobota 21. 5. 17.00 – 19.00 hod.

Viac informácií a rezervácie na www.regiontirnavia.sk v sekcii Ponuky a balíky, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Tirnavia, so sídlom v Mestskej veži v Trnave.

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame.

(PR servis destinácie TIRNAVIA)

Foto: Trnava Tourism

Ulož ako PDF
Napísal 9. marca 2016 7:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.