reklama

Študenti podporili Ukrajinu finančne aj férovou hrou

Počas posledných dní sa v športovej hale uskutočnil benefičný volejbalový turnaj Senator´s Cup, ktorý sa na univerzitnú pôdu vrátil po dvojročnej odmlke.

Turnaj pod záštitou Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave po organizačnej stránke zabezpečili študenti Kabinetu eventov Fakulty masmediálnej komunikácie.

Výťažok z podujatia sa organizátori rozhodli venovať na podporu obyvateľom Ukrajiny, ktorí boli zasiahnutí konfliktami na ich území.

Volejbalový Senator’s Cup sa niesol v duchu myšlienky „podpor Ukrajinu férovou hrou“ a finančne mohol prispieť ktokoľvek – či už samotní hráči zaplatením štartovného poplatku alebo diváci a fanúšikovia.

senators-1
Víťazný tím Senator’s Cupu – Rekreanti

Turnaj sa od ostatných rokov výrazne líšil. Tentokrát sa organizátori rozhodli, že bude trojdňový. Prvé dva dni odohrali tímy vyraďovacie zápasy v telocvični v Jame a tretí deň semifinálové zápasy a exhibičný zápas v Mestskej športovej hale.

„Vďaka tomu, že sme predĺžili trvanie turnaja na tri dni sme umožnili hráčom, aby si poriadne zahrali a taktiež sme mohli registrovať väčší počet tímov,“ povedala jedna z organizátoriek turnaja Monika Farkašová.

Nakoniec sa na ihrisku vystriedalo 12 tímov. Súťažilo sa v troch skupinách, postupovali vždy dva najlepšie tímy z každej skupiny a v posledný deň turnaja bojovalo 6 tímov, z ktorého vzišiel jeden víťaz.

Program v Mestskej športovej hale bol obohatený aj o exhibičný zápas, na ktorý tento rok prijali pozvanie redaktori verejnoprávnej televízie RTVS, ktorí si zmerali svoje sily s pedagógmi FMK.

„Na dobrú vec sa vždy čas nájde a treba ju podporiť. Bola tu dobrá atmosféra,“ hodnotil po skončení zápasu člen víťazného RTVS tímu Ján Žgravčák.

Napriek prehre domácich neodchádzali pedagógovia ani fanúšikovia fakulty sklamaní.

„Dnes sme prehrali my, o rok určite vyhráme. Diváci nás hnali dopredu. Našou férovou hrou sme chceli aj my vyjadriť postoj nielen k športovému zápoleniu, ale aj konfliktu na Ukrajine. Som rád, že zo strany študentov vychádzajú takéto podnety,“ vyjadril svoje dojmy z turnaja člen tímu pedagógov Stanislav Findra.

Víťazmi oficiálnej časti turnaja sa stal tím Rekreanti, ktorí získali okrem vecných cien aj putovný pohár Senator´s Cup. Na druhom mieste skončil tím s názvom Am so Fancy a bronzovú medailu si odniesli Volejval FSV.

„Sme veľmi radi, že turnaj neostal len fakultný, ale že sa ho zúčastnili aj tímy z iných fakúlt. Dokonca aj my ako organizátori sme sa aktívne zapojili a svoje sily sme si na ihrisku zmerali s našimi spolužiakmi, fakultným rádiom Aetter a doktorandmi. Dúfame, že sa nám podarí turnaj zorganizovať aj o rok,“ povedala na záver Monika Farkašová.

Ďalšie fotografie:
senators-2

senators-3
senators-4
senators-5

Ulož ako PDF
Napísal 27. marca 2015 0:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.