reklama

Na Hlavnej ulici pred radnicou bude pravý blší trh s reštauráciou

Chýbajúci príbor do obedovej sady či cukornička v tvare slona. Na blších trhoch ľudia niekedy objavia nevšedné kúsky do svojich domácností. V sobotu 16. mája 2015 v čase o 9. do 15. hodiny sa uskutoční prvý pouličný trnavský „blšák“ na Hlavnej ulici pred trnavskou radnicou.

Prilákať ľudí do mesta sa opäť stalo výzvou pre občianske združenie Bronco, ktoré organizuje aj obľúbený Trnavský Rínek.

Miroslava Hlinčíková približuje nové podujatie v meste: „Rozmýšľali sme, čo v Trnave chýba myslíme si, že klasický „blšák“ by si mohol získať svojich priaznivcov. Prehŕňanie sa v starých veciach má svoje čaro a poskytuje priestor nielen pre zaujímavý nákup, ale najmä pre rozhovor a stretnutie so známymi. Ruch do mesta jednoducho patrí.“

Organizátori vyzývajú ľudí, ktorí by sa radi zúčastnili blšieho trhu ako predajcovia a predajkyne, aby sa prihlásili na email blsak.trnava@gmail.com najneskôr do 1. mája 2015.

Záujemcom budú zaslané podmienky predaja a bližšie informácie. Na Blšáku bude možné predávať pekné a funkčné, no pre pôvodného majiteľa už nepotrebné veci ako napríklad oblečenie, predmety do domácnosti, knihy, starožitnosti a pod.

trh

Ilustračné foto: kamarianphotography.com

Blší trh bude spojený aj s medzinárodným podujatím Restaurant day, ktorý pripadol práve na 16. mája. Jednotlivci a združenia si na celom svete počas tohto dňa na pár hodín otvárajú tzv. pop-up reštaurácie.

Milovníci dobrého jedla tak majú možnosť ochutnať nielen originálne recepty, ale tiež spoznať komunitu, v ktorej sa pohybujú aj z inej stránky. Svoju reštauráciu spojazdní na jeden deň aj občianske združenie Bronco a bude súčasťou blšieho trhu.

„Návštevníkom našej reštaurácie upečieme pravý arménsky medovník, bezlepkové cookies, ponúkneme japonskú polievku ramen a rozličné veganské dobroty. Do nášho menu určite zahrnieme aj osviežujúce nápoje. Na všetkých sa už teraz veľmi tešíme,“ pokračuje spoluorganizátorka Júlia Č. Oravcová.

Prvý Restaurant day vznikol v roku 2011 v Helsinkách. Odvtedy sa koná niekoľkokrát do roka, približne každé tri mesiace.

Trnava sa do tejto iniciatívy zapája po prvý raz. Vyzbierané peniaze budú cez účet Dobrej krajiny prerozdelené na organizáciu Trnavského Rínku a ďalších zaujímavých mestských podujatí.

Ulož ako PDF
Napísal 22. apríla 2015 10:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Hlavnej ulici pred radnicou bude pravý blší trh s reštauráciou”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.