reklama

Blší trh pred radnicou opäť lákal. Niektorí nakupovali, iní prišli do centra za spoločnosťou

Druhý Trnavský blšák skropil na počiatku v sobotu ráno príjemný letný dáždik. Táto krátka epizóda však nezohrala nijakú negatívnu úlohu, skôr naopak. Na osvieženej pešej zóne pred radnicou a divadlom sa v starými, no stále použiteľnými vecami prehrabávali či len tak prechádzali a debatovali stovky návštevníkov.

„Prišli sme len tak, viacmenej na prechádzku. Kupovať neplánujeme, nie je tu zrejme nič pre nás. Ale baví nás tá atmosféra, je to iné, ako sa prechádzať po obchodnom centre,“ konštatovali manželia päťdesiatnici.

Na druhom Blšáku ponúklo svoj tovar 50 predajcov. Na stolíkoch, vešiakoch a improvizovaných podložkách pešej zóny sme videli zachovalé oblečenie pre ženy, mužov aj deti, hračky, knihy, bytové doplnky, vrátane viacerých exkluzívnych kúskov z čias socializmu, bižutériu, starožitnosti či porcelán.

blsak-1

Všehochuť nielen pre nakupujúcich, ale aj prizerajúcich sa.

„Mám dom po babke, už som si vyhliadol pár vecí. Nástenné hodiny, nejaké knihy a silno uvažujem nad kúpou jedného krásneho gramofónu,“ zdôveril sa nám Juraj. „Je to dobrá akcia. Aj keď možno nie je pre každého, ako vidno, priaznivcov si našla,“ myslí si.

Blšie trhy sú súčasťou spoločenského života aj v zahraničí. V Trnave sa uskutočnila premiéra Blšáku v polovici mája.

Podujatie organizuje partia šikovných ľudí z neziskovej organizácie Bronco v spolupráci s mestom Trnava. Rovnaká partia s úspechom usporadúva aj obľúbený Trnavský rínek.

„Tešíme sa z peknej návštevnosti aj záujmu ľudí o Blšák. Opäť prišlo veľa ľudí a to je jedným z našich cieľov – pritiahnuť Trnavčanov do centra mesta,“ povedala spoluorganizátorka Mirka Hlinčíková.

blsak-2

blsak-3

blsak-4

blsak-5

blsak-6

blsak-7

blsak-8

blsak-9

blsak-10

Ulož ako PDF
Napísal 26. júla 2015 8:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.