reklama

Pantherky odštartovali medzinárodnú softbalovú interligu štyrmi výhrami

Aj v tomto roku sa podarilo klubu Trnava Panthers zorganizovať medzinárodnú európsku súťaž pod názvom Softballová Interliga žien 2015.

V Interlige má svoje zastúpenie sedem tímov z Chorvátska (Princ Zagreb a Lady Pirates Zagreb), z Maďarska (Érd Wildcats a Hungarian Astros) a samozrejme zo Slovenska (Trnava Panthers a Apollo Bratislava). Oproti minulému 1. ročníku sa do Interligy prihlásilo aj Rakúsko s tímom Vienna Mosquitoes.

Hrací systém je nastavený tak, že jednotlivé zápasy sa odohrajú turnajovo v každej krajine, 1. kolo na Slovensku v Trnave a v Bratislave (18. – 19. 4. 2015), druhé kolo v Maďarsku v Budapešti (13. – 14. 6. 2015) a tretie kolo v Chorvátsku v Zágrebe (29. – 30. 8. 2015).

V základnej časti odohrá každý s každým dva vzájomné zápasy. Na základe umiestnenia v tabuľke budú potom prvé štyri tímy hrať play-off zápasy o víťaza celej Interligy a zvyšné tri tímy o umiestnenie.

Finálové zápasy celej tejto prestížnej európskej súťaže sa odohrajú práve v chorvátskom Zágrebe dňa 30. 8. 2015. Hrací čas je určený na 90 minút + dohrávka. Pre prvé tri tímy sú pripravené medaily a samozrejme víťaz celej Interligy si so sebou odnesie aj pohár.

Momentálne máme za sebou 1. kolo Softballovej Interligy žien 2015, ktoré sa konalo cez víkend ( 18. – 19. 4. 2015 ) na Slovensku v Trnave a v Bratislave.

Naše hráčky SK Trnava Panthers odohrali svoje 4 zápasy v 1.kole na ihrisku v Trnave. Trnavský tím bol zložený z deviatich junioriek plus doplnený o štyri ženy.

panthers-2015

Foto: www.photomm.net

V sobotu, 18. 4. 2015, sme mali na programe dva zápasy.

V prvom zápase sme o 10:00 hod. nastúpili proti chorvátskemu tímu Princ Zagreb.
Do zápasu sme išli samozrejme s odhodlaním vyhrať, ale aj s rešpektom, pretože nás čakal ťažký súper, mimochodom víťaz prvého ročníka Interligy. Náš tréner nahadzovačiek sa rozhodol v tomto zápase postaviť na nadhod Elisabeth Gajarskú, ktorej kečrovala Linda Petríková. Toto rozhodnutie sa ukázalo ako veľmi dobré a efektívne. V úvode zápasu sme síce prehrávali 0:2, ale už po prvom útoku sme dokázali hneď výsledok otočiť v náš prospech v pomere 4:2. V druhom inningu sa podarilo chorvátskemu tímu znížiť na 4:3, no v treťom sme sa opäť pozitívne predviedli v útoku a pridali ďalšie dva dobehy. Po štvrtom inningu bol zápas ukončený našim víťazstvom 6:3.

Náš tím odohral celý zápas svedomito a v plnom nasadení. V obrane sme dokázali hrať zodpovedne a bez chýb. V útoku sme v celkovom hodnotení predviedli veľmi dobrú robotu, keď dvojmétový odpal poslala Linda, Nika a Eli. Pekné odpaly sa v tomto zápase podarili aj Laurike a Paťke. Podarilo sa nám zahrať aj zopár ulievok. Naša pálka bola tvrdá a beh po métach agresívny. Všetky tieto pozitívne aspekty viedli k tomu, že svojou takmer bezchybnou hrou v obrane, ale aj v útoku, sme dokázali poraziť kvalitného súpera.

V druhom zápase sme o 14:00 hod. nastúpili proti maďarskému tímu Hungarian Astros.
Po prvom víťaznom zápase sme boli dostatočne nabudení a odhodlaní vyhrať aj tento zápas. Hneď v úvode zápasu sme zistili, že súper nie je až taký kvalitný v obrane a ich nadhod je veľmi pomalý a nepresný. Stačilo nám, aby sme sa na pálke správne načasovali a odpaly poslali tvrdo do zeme do infieldu.

Chvíľu nám to síce robilo problém, pretože naše hráčky si hneď chceli odpáliť všetky homerun, ale pritom úplne zbytočne, pretože homeruny samozrejme neprišli a ak by mal súper v zadnom poli aspoň priemerné hráčky, tak veľa našich pálkarok by skončilo out zo vzduchu. Chvalabohu, tých pár luftov nedokázali súperky vychytať, postupne sa naše hráčky dostávali jedna za druhou na méty a dobehy iba pribúdali. V obrane nebola príležitosť ukázať toho veľa z našej strany, preto niet čo hodnotiť.

Nakoniec trnavské hráčky porazili súperky o rozdiel už po druhom inningu jednoznačne a s prehľadom 16:1.

V nedeľu, 19. 4. 2015, pokračoval náš hrací program ďalšími dvoma zápasmi.

V celkovo treťom zápase 1. kola Interligy, taktiež o 10.00 hod., si naše trnavské hráčky zmerali sily s nováčikom z Rakúska, Vienna Mosquitoes.
V tomto zápase nastupuje ako náš nadhod Mirka Gombíková spolu s kečerkou Lindou Petríkovou. Postupne sa obidve dostanú do zápasu, pričom táto kombinácia taktiež dobre funguje. V úvode prehrávame síce 0:3, no opäť v prvom útoku otáčame zápas na svoju stranu a upravujeme výsledok na 6:3 po prvom inningu. Naša obrana zase funguje po celý zápas bez chýb, čo je vynikajúce. V útoku sa Trnavčanky dostávajú na méty veľakrát veľmi ľahko, pretože rakúska nahadzovačka je veľmi nepresná a až 12-krát počas zápasu dostávame zdarma prvú métu.

Samozrejme, súperky sme potrestali veľa peknými odpalmi, či už jednométovými, ale aj dvojmétovými, dokonca, Mirke Gombíkovej sa po zariskovaní podarilo odpáliť bežecký homerun. Dievčatá predviedli parádny a agresívny beh po métach, klasické slajdy alebo aj obslajdy používali na métach automaticky.
Súperkám sme nedali takmer žiadnu šancu a preto je zápas ukončený po treťom inningu naším víťazstvom o rozdiel v pomere 20:5.

Posledný a zároveň štvrtý zápas sme začali hrať o 14:00 hod. proti Chorvátkam Lady Pirates Zagreb.

V tomto zápase sa pod náš výkon podpísala už asi aj únava alebo možno zbytočný stres. V obrane sme síce robili pekné outy, no tentokrát sme sa nevyhli už zbytočným chybám, konkrétne v zadnom poli a na kečrovi. Taktiež, na pálke sme toho veľa dobrého nepredviedli. Mali sme tam síce jeden bežecký homerun, ktorý si odpálila Nika a asi päť jednométových odpalov.

No to bolo asi tak všetko z našej strany v útoku. Ostatné odpaly mali veľmi malú razanciu, viac ako za infield neprešli, častokrát sme triafali lopty presne hráčkam do rukavíc na postoch, z čoho súperky robili jednoduché outy. Aj napriek tomu, že sme sa v tomto zápase nevyhli chybám a v útoku sme neboli tak úspešní, ako v predošlých zápasoch, dievčatá dokázali svojou veľkou bojovnosťou udržať výsledok a vyhrať tak aj posledný štvrtý zápas. Trnavské Pantherky porazili súperky z Chorvátska v pomere 4:2.

Na záver krátke zhodnotenie 1. kola Softballovej Interligy žien 2015.

Z celkového hľadiska, som veľmi rád, a určite aj chalani, s ktorými sa nám podarilo aj tento rok Interligu naštartovať, že 1. kolo prebehlo hladko a bez vážnejších problémov, či už na ihrisku v Trnave, alebo v Bratislave. Poďakovanie preto patrí organizátorom, rozhodcom, hráčkam a samozrejme aj fanúšikom, ktorých mohlo byť viac, ale tak chladné počasie si vypýtalo svoju daň.

Čo sa týka našich trnavských hráčok, tak hovorím za seba a určite aj za chalanov, že za úvodné kolo Interligy im patrí veľká pochvala!

Baby podali v zápasoch veľmi dobré výkony, ich hra bola sústredená, obetavá, agresívna a takmer do každého zápasu vstupovali v plnom nasadení. Niektoré naše mladšie a menej skúsené hráčky v určitých herných situáciách veľmi milo prekvapili, čo nás trénerov samozrejme veľmi teší.

Takže, 1. kolo Softballovej Interligy žien 2015 dopadlo pre náš trnavský tím výborne, zatiaľ sme v celkovej tabuľke na prvom mieste a ako jediný tím nemáme na konte prehru.
Verím, že toto vysoké nasadenie v zápasoch a celková pohoda v tíme nám vydrží ešte veľmi veľmi dlho :-)

Ešte raz, Pantherky, veľká pochvala pre vás a ďakujeme!

Ján Gajarský

Zostava hráčok: Elisabeth Gajarská, Nikola Kalická, Miriama Gombíková, Laura Ferancová, Henrieta Zacharová, Simona Machová, Patrícia Stúpalová, Melanie Dekanová, Petra Puškárová, Petra Sokolovská, Petra Štibravá, Natália Čornaničová, Linda Petríková

Tréneri trnavského tímu: Igor Baranovič, Michal Klásek, Rastislav Sokolovský, Ján Gajarský

Oficiálna stránka Interligy na facebooku: https://www.facebook.com/SoftballInterleague

Odkaz na album fotiek z Interligy na facebooku: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.759405080844676.1073741893.163822147163822&type=3

Ulož ako PDF
Napísal 24. apríla 2015 8:28. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.