reklama

Dni zdravia + sedemstosedemdesiate siedme výročie kráľovského mesta = 7 dní zdravia

Populárny festival zdravého životného štýlu Dni zdravia, ktorý tradične v júni organizuje mestská samospráva, sa uskutoční v znamení dvoch výročí. Festival 7 DNÍ ZDRAVIA sa začne v Trnave v piatok 5. júna, potrvá do štvrtka 11. júna a rozšíri sa z centra aj do iných častí mesta.

Jubilejný dvadsiaty ročník podujatia je venovaný 777. výročiu udelenia kráľovských výsad nášmu mestu, a pri tejto príležitosti si vypožičal jednu zo šťastných troch sedmičiek aj do svojho názvu.

Scenár festivalu je koncipovaný tak, aby si na svoje prišli všetky vekové skupiny obyvateľov mesta.

dni-zdravia-2014-7

Ilustračné foto

Škôlkarom, malým žiačikom a ich mamičkám je venovaný prvý deň zdravia 5. júna v Mama klube na Limbovej ulici. Deti sa dozvedia, ako mať krásne a zdravé zúbky, absolvujú štafetu zdravia s interaktívnymi stanovišťami, zábavné hry a súťaže, mamičky získajú odborné informácie od ortopéda a detskej lekárky.

Pre milovníkov pokojného, ale zároveň technicky náročného športu v peknom prostredí je 6. júna od 9. do 18. hodiny pripravený Deň otvorených dverí na golfe v areáli Golf Trnava v Kamennom mlyne.

V nedeľu 7. júna o 10. hodine sa pred radnicou s primátorom stretnú všetci bežci, ktorých oslovila výzva Dostaň primátora do formy, od 14. do 18. hodiny bude v TMT zóne program pre prívržencov netradičných športov.

Vzdelávacie aktivity pre dospelých sa začnú v pondelok 8. júna o 9.30 h v Univerzite sv. Cyrila a Metoda na Pekárskej ulici. Pripravené sú prednášky z psychológie a kurzy poskytovania prvej pomoci. Nebudú chýbať ani relaxačné cvičenia a súťaže s výhrami.

Vzdelávací program pre žiakov základných škôl pripravili 9. júna v Kalokagatii – Centre voľného času na Streleckej ulici. Jeho súčasťou bude Cesta záchrany života – 5 PÉ s náučno-interaktívnymi stanovišťami, kde sa jej účastníci dozvedia, čo je najdôležitejšie pri záchrane ľudského života. Škôlkari a malí žiaci si vypočujú, ako sa treba starať o zúbky a dozvedia sa, ktoré potraviny prospievajú ich zdraviu, veľkým žiakom, študentom stredných škôl a dospelákom bude venované premietanie filmov o zdravotníckej pomoci v rozvojových krajinách a prednáška o detoxikácii organizmu spojená s ochutnávkou čajov. Nebude chýbať ani prezentácia a ochutnávka biopotravín a zdravý pohyb v podobe zumby a jogy.

Piaty deň zdravia sa uskutoční v utorok 9. júna v dennom centre na Limbovej ulici, kde je od 14. hodiny pre seniorov pripravené meranie tlaku krvi a prednáška o význame racionálnej stravy. Nasledovať bude prechádzka s poslancami tamojšieho výboru mestskej časti. V Základnej škole na Ulici M. Gorkého sa uskutočnia prednášky pre starších žiakov so zameraním na protidrogovú prevenciu.

Šiesty deň 10. júna bude o 10. hodine na Trojičnom námestí štart tradičného Pochodu zdravia seniorov do Kamenného mlyna, o 10.30 h sa bude v Trnavskom materskom centre na Okružnej ulici hovoriť o zásadách správneho stravovania v rodine.

Veľké finále festivalu v centre mesta bude fungovať podľa zaužívaného scenára Dní zdravia, ktorý sa zakaždým teší veľkému záujmu Trnavčanov. Už o 8. hodine sa začne Deň zdravia na radnici s preventívnymi vyšetreniami cholesterolu, cukru a poradenstvom, aj s odbermi vzoriek vody a zeleniny. Na viacerých stanovištiach bude k dispozícii meranie tlaku krvi, v Základnej umeleckej škole M. Schneidera Trnavského masáže a ochutnávka liečivých čajov.

Na mestskom úrade budeme môcť pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi darovať najvzácnejšiu tekutinu a prispieť tak k záchrane ľudských životov. Na Trojičnom námestí sa uskutoční obvyklá prezentácia organizácií tretieho sektora a výrobkov firiem zameraných na zdravý životný štýl a nebude chýbať ani kultúrny a športový program. Súčasťou podujatia bude aj tento rok prezentácia organizácií združujúcich zdravotne a telesne postihnutých občanov pod názvom Dvor nádeje.

Trnavčania, ktorí nestihnú tieto služby využiť, budú mať rovnakú možnosť ešte aj 12. júna.

Dni zdravia tento rok pripravuje spoluorganizátor podujatia PSA Slovakia 9. a 10. júna aj priamo v automobilke. Prvý deň bude v ponuke meranie krvného tlaku, BMI, meranie podielu vody, tuku a svalov v tele, meranie kyseliny močovej a glukózy. Druhý deň bude na programe Škola chrbta vo vozidle – dynamický workshop zameraný na inštruktáž ergonomických možností v aute, ktoré dokážu eliminovať bolesti krížov, brnenie dolných končatín, strnulosť a zhoršenú pohyblivosť počas dlhších ciest autom

Tradíciou Dní zdravia v spolupráci s automobilkou je aj sprievodné podujatie – jazda na inline korčuliach PSA Trnava inline ktorá sa začne 27. júna o 18. hodine na parkovisku na Rybníkovej ulici.

Tlačová správa mesta Trnava

dnizdravia-pl
Pre zväčšenie plagátu kliknite na obrázok

Ulož ako PDF
Napísal 2. júna 2015 6:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.