reklama

Centrum mesta patrí 16. ročníku tradičných Dní zdravia

Vo štvrtok dopoludnia otvoril brány už 16. ročník tradičného podujatia Dni zdravia. V priestoroch mestskej radnice môžu Trnavčania využiť služby Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) na vyšetrenie cholesterolu a cukru, meranie tuku, poradenské služby a vyšetrenia vzoriek vody a zeleniny.

Súčasťou ponuky služieb RÚVZ sú aj poradenské služby na témy životné prostredie, hygiena a výživa detí, choroby z povolania, infekčné ochorenia, proti drogám a proti fajčeniu. Odborníci budú verejnosti k dipozícii do 16. hodiny.

Na piatich stanovištiach pešej zóny prebieha až do piatka 18. hodiny meranie krvného tlaku.

Na Dúhovom dvore si môžete kúpiť originálne výrobky hendikepovaných ľudí

Trojičné námestie patrí ako tradične prezentérom výrobkov zdravej výživy, svoje produkty tu ponúkajú podnikatelia ale aj viaceré verejné inštitúcie. Na námestí sa zároveň odohráva aj kultúrny program zameraný najmä tanec a pohyb.

V piatok začína kultúrny program na námestí o 16. hodine.

Od 8. do 11. hodiny sa uskutoční v priestoroch radnice odber krvi v rámci Svetového dňa darcov. V čase od 8. do 18. hodiny odprezentujú v priestoroch ZUŠ na Štefánikovej ulici študenti Strednej zdravotníckej školy v Trnave ukážky klasickej masáže.

Na Trojičnom námestí zabávajú Trnavčanov tanečníci a športovci

Súčasťou Dní zdravia je už tradične aj Dúhový dvor. Podujatie organizuje Mesto Trnava v spolupráci so Spoločnosťou na pomoc osobám s autizmom v Trnave a s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR. Jeho cieľom je upriamiť pozornosť na skutočnosť, že aj hendikepovaní ľudia môžu byť obdarení rôznymi talentami a zručnosťami, ktoré dokážu s našou pomocou tvorivo rozvinúť.

Okrem hlavného programu, ponúka Dúhový dvor aj prezentáciu výrobkov hendikepovaných ľudí v predajných stánkoch. Program pred radnicou vyvrcholí vystúpeniami hudobných skupín Dixieland  zoZUŠ M.Sch.Trnavského o 13. hodine, Spirit (14. 15) a legendárnych Old Boys Jazz Band (15. 30 h).

Program tohtoročných Dní zdravia uzatvorí v sobotu 18. júna jazda korčuliarov a cyklistov v uliciach Trnavy so štartom o 18. hodine pri Bernolákovej bráne. Akcia pod názvom PSA TT-inline začne už o 15. 30 hodine súťažami pre najmenších v Sade Antona Bernoláka, ďalšiu časť sprievodného programu otvoria o 16. hodine na parkovisku pri Bernolákovej bráne. Od 17. hodiny sa bude v Bernolákovom sade cvičiť zumba.

+ Viac o podujatí čítajte tu.

+ Kompletný program Dní zdravia a Dúhového dvora 2011.

Fotogaléria:

Ulož ako PDF
Napísal 16. júna 2011 15:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.